Придане для немовляти: на «потім»

Основні речі для новонародженого придбані. Куплена ліжечко, коляска, ванночка і навіть пеленальний столик. Оберемок одягу й підгузників розкладений акуратно на поличках. Все готово до прийому нового чоловічка! Але є ще кілька предметів, які майже всі батьки набувають в перший рік життя дитини.

Мобіль

Спеціальна каруселька, що кріпиться до ліжечка дитини. Рекомендується дітям після місяця. Мобілі бувають механічні та електричні. Перші дешевше, заводяться вручну, поворотом ключика. Вони відтворюють одну мелодію. Електричні працюють від декількох батарейок. Вони можуть програти кілька мелодій. Разом з програванням мелодії мобіль рухається, що забезпечує переміщення по колу маленьких фігурок на ниточках. Дитині подобається роздивлятися рухомі предмети, слухати музику. Це розвиває дитину і вивільняє мамі близько п’ятнадцяти хвилин вільного часу.

Брязкальця

Починають цікавити дитини ближче до двох місяців. Вони діляться на дві великі групи:

 • ті, які дитина буде тримати в руці — вони повинні бути легкими, безпечними і зручними для дитячої руки;

 • брязкальця — підвіски. Вони кріпляться до коляски, ліжечка та розважають дитини під час його знаходження в них.

 • Розвиваючий килимок — дуже зручна штука для дитини старше трьох місяців. Зазвичай до такого килимка кріпляться дуги, а на них можна вішати різні іграшки, що привертають увагу дитини. Сам килимок м’який, кольоровий, з різними розвиваючими елементами у вигляді різних «шуршалок», брязкалець, «откривашек».

  Дитячі гойдалки — річ, яку купують далеко не всі батьки, але вони досить зручні. Сучасні моделі дозволяють розташовувати дитини в декількох положеннях, в тому числі і горизонтальному, що дозволяє їх використовувати, починаючи з самого раннього віку. Існують гойдалки з регульованою частотою і силою гойдання, а так само з відтворенням різних мелодій. До них можна кріпити різні іграшки. Є гойдалки, трансформуються в столик для годування дитини. Таким чином, гойдалки є своєрідним розвиваючим центром для самих маленьких. Не забудьте пристібати дитини до гойдалок спеціальними ременями. Випадки падіння з гойдалки зустрічаються досить часто.

  Столик для годування

  Без нього рідко хто обходиться. Столики в магазинах представлені дерев’яні та пластикові, трансформуються в гойдалки або парту, з індивідуальним столиком і без нього. Деякі мають регулює спинку, що дозволяє дитині перебувати в положенні сидячи, лежачи і напівлежачи, зустрічаються моделі з ременями безпеки. Це не зайва обережність, особливо для рухливих дітей.

  Манеж необхідний тоді, коли простір будинку надає небезпеку для дитини і безпечніше його помістити в спеціальне місце. Манежі бувають овальні, прямокутні і кутові — можна підібрати той, який впишеться в інтер’єр кімнати і буде зручний для дитини. Деякі діти звикають до замкнутості манежу і бояться відкритих просторів. Багато обходяться без манежу. Вони надають всю підлогу для повзання дитині, попередньо забравши з нього всі потенційно небезпечні предмети. Це сприяє ранньому розвитку дитини, але вимагає підвищеної уваги з боку батьків.

  Ходунки

  Це пристосування, нібито допомагає дитині швидше навчитися ходити, дуже не люблять дитячі ортопеди. Справа в тому, що діти повинні спочатку добре навчитися повзати, щоб зміцнити м’язи спини, потім — сидіти, а потім вже вставати і ходити. Форсування цього процесу призводить до розвитку порушень постави і стопи. Але хвилин п’ятнадцять — двадцять на добу, швидше за все, не призведуть до тяжких наслідків, а радості принесуть багато.

  Пригунки. Ситуація приблизно як з ходунками. Тривале знаходження не бажано, а короткочасне прекрасно розважить дитину і дозволить мамі щось зробити по будинку.

  Іграшки. Їх безліч. При виборі слід керуватися рекомендованим віком, з якого можна давати цю іграшку дитині, і місцем виготовлення. Для дітей раннього віку іграшки слід купувати в спеціальному магазині, де продаються ліцензовані іграшки і менше шансів купити ту, яка буде небезпечною для дитини.

  Світлана Шимкович

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.