Придане для немовляти: дрібниці і не тільки

Звичайно, в тому, що стосується дітей, дрібниць немає. Але як ще назвати всі ці пристосування, які заповнюють дитячу кімнату? Тут теж одностайності не досягнуто, кожен збирає свій набір корисних речей для дитини. Отже, що потрібно немовляті?

Ванночка , безумовно, потрібна дитині, так як купання для нього — основна гігієнічна процедура, проведена через день, а іноді й щодня. Вибір їх досить великий. Вони розрізняються за розміром, формою і кольором. Добре, якщо її буде зручно зберігати, наприклад, вішаючи на гвоздик у ванній, але перевагу потрібно віддати тій, в якій легко і безпечно купати малюка. Є ванночки з широкими бортами, на які добре поміщаються іграшки, через них менше вихлюпується вода. Якщо є можливість, вибирайте ванночку з рифленим дном, про яке менше ковзає дитина і пристосування для купанія.В ванночку купується спеціальна підставка для дитини, яке дозволяє звільнити руки батькам і забезпечити безпечне та повноцінне миття дитини. Ці пристосування можуть бути похилими, на які кладуть малюка і ті, які дозволяють дитині сидіти — вони використовуються після півроку. Мочалки використовують приблизно з року, для немовлят краще купити спеціальну махрову рукавицю.

Рушник з куточком дуже зручно для того, щоб загорнути в нього дитину після купання. Ними можна користуватися дуже довго — років до трьох.

Пеленальний столик багато не купують, обходячись диваном або ліжком, але якщо дозволяють кошти і місце — краще купити спеціальний дитячий комод з функцією пеленального столика. Він стійкий і місткий, буде служити кілька років.

Слінг. Дозволяє мамі носити малюка і мати вільними руки. Використовується від народження до півтора, а то й трьох років.

Молоковідсмоктувач. Мами розділилися на дві великі групи — ті, хто вважає його необхідним і ті, хто вважає його зовсім не потрібним. Сучасні педіатри вважають, що в нормі зціджування не потрібні, так як лактація підлаштовується під конкретну дитину. Стара гвардія лікарів пам’ятає, що матерям рекомендувалося зціджувати груди, і продовжують давати такі рекомендації, забуваючи про те, що діти зараз знаходяться на вільному вигодовуванні, а не на харчуванні по годинах. Якщо все ж молокоотсос знадобиться — вони бувають двох видів — ручні і електричні. Електричний відсмоктує краще, а річний — м’якше.

Пляшечки. Їхній вибір величезний. Є як звичні моделі, так і з різними пристосуваннями, які поліпшують процес смоктання, що борються з заковтуванням повітря і так далі. Купити можна заздалегідь дві пляшечки на сто п’ятдесят і двісті грамів, навіть якщо дитина буде годуватися грудьми — вони стануть в нагоді для чаю або води.

Соски повинні відповідати пляшечка, так як кожен виробник випускає соски, які підходять саме до його пляшечка. Соски відрізняються для дітей різного віку не стільки за розміром, скільки величиною отвори, враховуйте цей факт, купуючи соски або замінюючи кожні три місяці.

Пустушки. Про їх шкоду або користь не вщухають суперечки кілька десятиліть. Вони бувають різного розміру і форми. Яка пустушка сподобається конкретній дитині — ніхто не скаже. Пустушки, як і соски, виготовляються з різних матеріалів. Замінювати пустушку або соску потрібно аналогічної, тільки більшого розміру.

Стерилізатор для пляшечок. Якщо є пляшечки — купуйте і стерилізатор, так як є різниця між стерилізацією допомогою кип’ятіння, що займає близько півгодини і обробкою парою в стерилізаторі протягом п’яти хвилин. Стерилізатор — велика пластикова коробка, куди вкладаються соски і пляшки, наливається небагато води. Потім він ставиться в мікрохвильову піч на 5 хвилин.

Ваги для контролю набору маси тіла дитиною. Без них можна обійтися — тільки спокійніше буде. Якщо буде необхідність — купуйте найпростішу модель.

Радіоняня зручна, якщо періодично дитина знаходиться один у віддаленій кімнаті, наприклад, коли спить.

Нічник. Дуже допомагає доглядати за дитиною вночі — змінити пелюшку, напоїти і так далі.

Світлана Шимкович

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.