Причини затримки місячних крім вагітності: це треба пам’ятати

загрузка...

Напевно, немає жодної однієї жінки, яка не мріяла б позбутися місячних назавжди і без наслідків для здоров’я. Дні менструацій змушують змінити звичний спосіб життя, відмовитися від занять спортом, плавання і сексу. Багато жінок під час місячних відчувають дискомфорт, біль, страждають від змін настрою, підвищеної стомлюваності. Але варто тільки місячним не прийти в термін, як починається паніка. Основною причиною затримки менструацій є вагітність. Для когось це радісна подія, а комусь вона абсолютно ні до чого. Але крім вагітності існує безліч причин затримки місячних.

Причини затримки місячних

Затримка місячних — це порушення менструального циклу, яке проявляється відсутністю менструацій більше 35 днів. До основних причин затримки місячних відносяться:

 • післяродовий період;
 • аборт;
 • полікістоз яєчників;
 • ендокринна патологія;
 • гінекологічні захворювання;
 • пубертатний період;
 • пременопаузального період;
 • стреси, важка фізична робота;
 • прийом деяких ліків;
 • недолік або надлишок маси тіла;
 • зміна кліматичних умов.
 • Післяпологовий період

  Менструації після пологів відновлюються не відразу. Основна причина відсутності місячних — це грудне вигодовування, під час якого відбувається вироблення пролактину, переважної гормони, які регулюють менструальний цикл. Але навіть у випадках відсутності лактації менструації відновлюються не раніше шести — восьми тижнів.

  Аборт

  Будь переривання вагітності веде до зриву гормональної регуляції менструального циклу. Аборт — це протиприродне переривання вагітності, і організм жінки не встигає підлаштуватися під нові умови, що може супроводжуватися затримкою місячних. Крім того, під час вискоблювання порожнини матки можливе видалення не тільки функціонального (відновлюється) шару ендометрію, але і базального, що також призводить до тривалої затримки місячних і потребує лікування.

  Полікістоз яєчників

  При поликистозе яєчників порушується синтез жіночих статевих гормонів та збільшується вироблення тестостерону. Клінічно полікістоз яєчників проявляється підвищеним оволосіння, жирною шкірою, сальними волоссям, акне, підвищеною масою тіла. Головна небезпека полікістозу яєчників — це придушення овуляції, і, як результат, безплідність. Внаслідок порушення вироблення гормонів полікістоз яєчників найчастіше супроводжується затримкою місячних.

  Ендокринна патологія

  Захворювання щитовидної залози, цукровий діабет та інші впливають на всі рівні регуляції менструального циклу (гіпоталамус, гіпофіз, наднирники, яєчники) і нерідко призводять до затримки місячних.

  Гінекологічні захворювання

  Запальні процес у придатках, зокрема, в яєчниках, міома матки, гіперплазія ендометрію, кісти яєчників, аденоміоз, ендометріоз ведуть до порушення гормонального фону і можуть супроводжуватися затримкою місячних.

  пубертатний період

  Після появи першої менструації (менархе), регулярний менструальний цикл встановлюється протягом одного — двох років. Протягом цього часу місячні нерегулярні, характеризуються постійними затримками.

  Стреси

  Першим відділом, які беруть участь у регуляції менструального циклу, є кора головного мозку. Всі зовнішні фактори, в тому числі і стреси, роблять вплив на кору головного мозку, що призводить до затримки місячних. Характерним прикладом тривалої затримки менструацій є так звана аменорея воєнного часу. Також на менструальний цикл впливає важка фізична праця і високе фізичне навантаження (посилені заняття спортом).

  Недолік або надлишок маси тіла

  Виснажливі дієти, які призводять до різкого виснаження організму (вага менше 45 кг) позначаються на менструальної функції. При такій вазі організм не в силах нормально функціонувати, порушується гормональний рівень, і, як результат, виникає затримка місячних. Також і надлишкова маса тіла веде до ендокринних порушень в цілому, що відбивається і на менструальному циклі.

  пременопаузального період

  У пременопаузі відзначаються скачки рівня гормонів, придушення овуляції і згасання функцій яєчників. Клінічно це проявляється нерегулярним менструальним циклом з тривалими затримками.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.