Причини молочниці: чого варто побоюватися

загрузка...

Збудник молочниці — дріжджоподібних грибок кандида (candida albicans), який , поряд з деякими бактеріями, у відносно невеликих кількостях постійно присутній в організмі. Молочниця, або кандидоз — наслідок швидкого та безконтрольного розмноження грибкових мікроорганізмів, яке може бути викликане різними причинами — порушенням мікрофлори піхви, травмами, ВІЛ-інфекцією. Розмноження грибкових колоній можуть спровокувати збільшення рівня pH у влагалищной середовищі, алергічна реакція, підвищення рівня цукру, гормональні зміни, зниження кількості бактерій, контролюючих розмноження грибкових мікроорганізмів.

Антибіотики

Антибіотики — одна з найбільш поширених причин молочниці. Хоча, здавалося б, антибіотики — винахід виключно корисне, насправді тривалий прийом антибіотиків, призначених для лікування одного захворювання, може викликати захворювання інші. Антибіотики, знищуючи шкідливі бактерії, одночасно нейтралізують і «корисні» бактерії, порушуючи баланс і провокуючи безконтрольне розмноження грибкових мікроорганізмів. У деяких випадках молочницю викликають тільки певні препарати, в інших — тривалий прийом будь-яких антибіотиків. Заходів профілактики в цьому випадку не існує: якщо причиною молочниці стають антибіотики, запобігти захворюванню неможливо, і залишається лише лікувати наслідки.

Одяг

Занадто тісний, облягаючий одяг або одяг з синтетики, що запобігає нормальну циркуляцію повітря і утримує вологу, стає ідеальним середовищем для розмноження грибкових мікроорганізмів. Щоб запобігти молочницю, необхідно особливу увагу звертати на вибір одягу і нижньої білизни. Нижня білизна обов’язково має бути з натурального, незабарвленого бавовни, а одяг — з натуральних тканин, які пропускають повітря. Нижня білизна необхідно міняти регулярно — наприклад, раз в день. Крім того, потрібно враховувати, що грибкові мікроорганізми можуть якийсь час жити на тканині, тому прати нижню білизну необхідно ретельно (в особливості під час лікування від грибкових захворювань).

Хімічні речовини

Хімічні сполуки — наприклад, барвники або ароматизатори в засобах для інтимної гігієни — можуть порушити природний баланс мікроорганізмів у піхві або спровокувати алергічну реакцію, яка, в свою чергу, викличе молочницю. Класичний приклад — гелі для інтимної гігієни: містяться в таких засобах речовини нейтралізують корисні бактерії, які контролюють розмноження грибкових мікроорганізмів, і порушують мікрофлору піхви, тим самим провокуючи молочницю. Існують, втім, і куди менш очевидні джерела шкідливих хімічних речовин — наприклад, пральні порошки й пом’ягшувачі для тканин, що застосовуються при пранні спідньої білизни, солі та піни для ванни, ароматизовані тампони або гігієнічні прокладки і навіть звичайна ароматизована туалетний папір.

Презервативи

Дослідження показали, що презервативи зі змазкою, що містить сперміцид ноноксинол-9, можуть викликати молочницю та інші вагінальні інфекції. Якщо існує ймовірність, що причиною молочниці стали саме презервативи, від презервативів зі змазкою краще відмовитися і почати користуватися іншими засобами контрацепції. Крім того, в окремих випадках презервативи можуть викликати алергічну реакцію.

Неправильне харчування

Одна з опосередкованих причин молочниці — неправильне харчування. Статистика показує, що жінки з різними видами діабету і високим рівнем цукру в крові частіше стикаються з грибковими захворюваннями (цукор — основна їжа грибкових мікроорганізмів). Тому багато фахівців для профілактики молочниці рекомендують дотримуватися основних правил здорового харчування: знизити кількість цукру і цукровмісних продуктів в раціоні, відмовитися від шкідливої їжі.

Гормони

Зміни гормонального фону — ще одна поширена причина молочниці: так, наприклад, вагітні жінки особливо уразливі для грибкових захворювань, як і жінки, які приймають оральні контрацептиви. Причиною молочниці можуть стати і стероїдні лікарські препарати, що застосовуються в лікуванні деяких захворювань — таких, як артрит, астма, вовчак.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.