Причини аутизму: запитання без відповіді

загрузка...

Багато батьків хочуть зрозуміти, що ж таке вони зробили (або не зробили), що послужило причиною розвитку аутизму у їх дітей. І хоча іноді причина захворювання може бути виявлена, найчастіше це питання т залишається без відповіді. За винятком випадків наявності рідкісних генетичних захворювань і випадків дії токсинів, що викликають розвиток аутизму (або симптомів, що нагадують симптоми аутизму і часто призводять до невірної діагностиці), це захворювання, як правило, вважається ідіопатичним, що означає, що його причини невідомі.

Психологія і генетика

У середині 1990-х років існувала думка, що аутизм — це наслідок недостатньої батьківської турботи і відсутності психологічної близькості з матір’ю.

Доктор Бернард Рімленд у своїй книзі «Ранній дитячий аутизм: синдром Каннера і його значення для нейронної теорії поведінки» поставила під сумнів дане переконання.

В даний час відомо, що причиною захворювання валяється поразку сприйнятливих ділянок мозку до народження, під час пологів або в перші кілька тижнів після народження. При цьому мають місце неврологічні відхилення, які викликають порушення діяльності мозку, що розвивається, і як наслідок, аутизм. Зокрема, відбувається порушення процесу мієлінізації. Нейрони, не захищені спеціальним мієлінових шаром, не можуть правильно передавати сигнали.

Тяжкість симптомів аутизму залежить від рівня схильності та ступеня ураження.

Часто зміни, що відбулися у хворих, можна побачити під час розтину, а також за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ) і магнітно-резонансної томографії (МРТ). Але ці зміни у різних людей можуть мати різний характер. Таким чином, кошти, яке дозволило б пояснити розвиток аутизму у всіх випадках, поки не існує.

Ускладнення під час вагітності, при пологах і пологах можуть стати причиною цілого ряду порушень діяльності мозку, які призводять не тільки до розвитку аутизму, але і до виникнення багатьох інших неврологічних розладів.

Існує зв’язок між генетикою і схильністю людини до захворювання на аутизм. Поки не виявлено гена або набору генів, які відповідали б за схильність до аутизму в цілому. Але зате відомо, що дефекти гена MDCP2 Х-хромосоми призводять до розвитку одного з видів аутизму під назвою «синдром Ретта».

Недавні дослідження підтвердили той факт, що у деяких людей є схильність до аутизму. У сім’ях, де вже є дитина, яка страждає від цього захворювання, ризик народження другої дитини з аутизмом становить приблизно 5% або один шанс з 20. Це більш високий ризик, ніж у решти населення.

Вчені шукають зв’язок, який існує між генами і підвищеною схильністю хвороби. У деяких випадках батьки та інші родичі дітей, що страждають від аутизму, мають невеликі порушення навичок соціальної комунікації або виявляють схильність до патологічно циклічним діям. Крім того, є факти, що говорять про те, що в сім’ях, в яких є хворі на аутизм, частіше, ніж звичайно, зустрічаються емоційні розлади, такі як маніакально-депресивний психоз.

Теорія про те, що причиною аутизму є неправильний або недостатній батьківський догляд, була спростована.

Деякі дослідження говорять про те, що у людей, хворих на аутизм, рівень серотоніну або інших трансмітерів в мозку виходить за межі норми. Ці відхилення можуть вказувати на те, що аутизм може розвинутися в результаті порушення процесу розвитку мозку ще на ранній стадії його формування. Причиною такого порушення є дефекти генів, які контролюють процес розвитку мозку і регулюють процес обміну інформацією між нейронами. Ці цікаві дані носять попередній характер і вимагають подальшого вивчення.

Зовнішні чинники

На розвиток аутизму можуть також вплинути фактори навколишнього середовища, такі як токсини, інфекції, вакцинація.

У сучасному світі неминуче взаємодію з різними отрутами і токсинами. На певних критичних етапах формування таку взаємодію призводить до виникнення вад розвитку мозку.

Відомо, що такі інфекції, як цитомегаловірус, краснуха і вірус простого герпесу, можуть призвести до ураження мозку. Вроджена хвороба Лайма також провокує розвиток аутизму. Джерелом захворювання можуть стати і деякі інші збудники інфекції.

Тривають суперечки про те, чи можуть ртуть, тімеросал або різні добавки до вакцин, наприклад, алюміній або чужорідні білки і організми, бути причиною розвитку аутизму. Ртуть — це дуже небезпечний важкий метал, і всім відомо про його токсичності.

Незважаючи на те, що на цю тему, як і раніше ведуться суперечки, дослідники відкидають теорію про те, що вакцини або їх інгредієнти можуть викликати розвиток аутизму. П’ять серйозних епідеміологічних досліджень, проведених в США, Великобританії, Швеції та Данії, показали, що рівень захворювання на аутизм у дітей, які отримали вакцини, такий же, як і серед тих, хто їх не отримував. Крім того, в ході серйозного дослідження безпеки вакцинації, яке провів Інститут Медицини, не знайшлося ніяких доказів взаємозв’язку між аутизмом і вакцинацією. Такі організації, як Центри з контролю і профілактиці захворювань, Управління з контролю за якістю продуктів харчування і лікарських препаратів США, Американська академія педіатрії та Всесвітня організація охорони здоров’я, також винесли висновок про відсутність даної взаємозв’язку.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.