Препарати від молочниці: як перемогти поширену проблему?

загрузка...

Стандартне лікування вагінального кандидозу (молочниці) — протигрибкові засоби. Це може бути крем або супозиторій для місцевого застосування або таблетки для прийому всередину. Альтернативним засобом, набирає популярність, стають вагінальні капсули з борною кислотою.

Протигрибкові препарати у вигляді таблеток, які ви приймаєте орально, впливають на весь організм (тобто якщо у вас десь ще є грибкова інфекція, вони так само будуть ефективні). Вагінальні засоби діють тільки в області застосування. Під час вагітності безпечними вважаються тільки вагінальні кошти.

Вибір ліків

 • Вагінальні протигрибкові засоби продаються в упаковках, розрахованих на один, три або більше днів застосування.
 • Оральні протигрибкові засоби просто застосовувати, але їх не слід використовувати при вагітності.
 • Вагінальні капсули з борною кислотою можна купити без рецепта. Їх не слід використовувати вагітним.
 • Креми і супозиторії

  Засоби від молочниці місцевої дії продаються без рецепту. Ви можете вибрати крем або супозиторії — що вам зручніше. Багато препарати продаються в дозуванні, розрахованої на один, три або сім днів застосування.

  Креми зазвичай вводяться в піхву за допомогою аплікатора.

  Поширені види кремів:

 • Антіфунгол, Кандид, Кандібене (діюча речовина — клотримазол)
 • Гінезол, Гіно-дактарин, Кліон-Д (міконазол).
 • Гінофорт (бутоконазол)
 • Обов’язково уважно прочитайте інструкцію до препарату.

  Деякі креми використовують тільки на ніч, так як вони можуть витікати з піхви. Також може використовуватися крем для місцевого застосування для застосування в області статевих губ, такі креми допомагають зменшити свербіж.

  Деякі з цих засобів (клотримазол і міконазол) також виробляються у вигляді супозиторіїв і вагінальних таблеток для введення в піхву. Часто вони продаються зі спеціальними аплікаторами. Перевага таких засобів у тому, що вони менше забруднюються, ніж креми. Крім того, вони зазвичай містять велику концентрацію діючих речовин, а значить, лікування займе менше часу.

  Таблетки для прийому всередину

  Протигрибкові засоби можуть бути і у формі таблеток. Найпоширеніший препарат — флуконазол (продається під назвами Дифлюкан, Мікосіст, Флюкостат та інші). Раніше найбільш популярним був кетоконазол (Нізорал, Себозол і так далі), але ця речовина може надавати небажану дію на печінку.

  Таблетки використовуються для лікування разового виникнення молочниці. Також оральні препарати використовують, якщо місцеві засоби виявляються неефективними, і для боротьби з повторюваними випадками молочниці. В останньому випадку їх застосовують невеликими дозами протягом півроку або року.

  Таблетки досить ефективні — вони виліковують вагінальний кандидоз у 80-90% випадків. Однак вони не приносять швидкого полегшення симптомів, тому в перші сорок вісім годин лікування рекомендується застосовувати і вагінальні препарати.

  При прийомі протигрибкових таблеток можливі побічні ефекти. У разі виникнення серйозних побічних ефектів слід звертатися до лікаря.

  Що слід врахувати

  Протигрибкові креми і свічки (супозиторії), які застосовуються вагінально, мають менше побічних ефектів, ніж таблетки. Причина в тому, що вагінальне засіб впливає не на весь організм, а тільки на область геніталій. Таблетки можуть мати загальні побічні ефекти, такі як нудота, головний біль, біль у животі. З іншого боку, прийняти таблетку набагато простіше і зручніше, ніж вводити препарат у піхву.

  Масла, що входять до складу кремів і супозиторіїв, можуть пошкодити латекс. Це означає, що при використанні крему презервативи і діафрагми не є надійним захистом від вагітності і венеричних захворювань.

  Якщо ви приймаєте варфарин (антикоагулянт), прийом протигрибкових препаратів може призвести до кровотеч.

  Будь препарат слід використовувати згідно інструкції і рекомендацій лікаря.

  Обговоріть з лікарем:

 • Який вид препаратів вам краще вибрати. Це залежить як від ваших уподобань, так і від ефективності ліків в кожному конкретному випадку.
 • слід вам утримуватися від сексуальних контактів в процесі лікування.
 • Чи слід продовжувати лікування під час менструації.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.