Препарати для лікування мастопатії: гормони чи вітаміни — що краще?

Пацієнткам, у яких діагностована мастопатія, рекомендується проходити медичне обстеження не рідше одного разу в шість місяців, щоб контролювати розвиток хвороби. Лікування при мастопатії необхідно не завжди, а вибір методів лікування, якщо воно все-таки потрібно, залежить від типу і стадії захворювання, віку пацієнтки, наявності у неї інших захворювань, і так далі.

При лікуванні мастопатії можуть бути використані наступні препарати:

 • Ліки для полегшення симптомів. Якщо мастопатія викликає біль і дискомфорт, може бути рекомендований прийом протизапальних препаратів, включаючи нестероїдні протизапальні засоби. Крім того, деякі вітаміни можуть полегшити стан пацієнтки, хворої на мастопатію. В таким вітамінам насамперед належать вітаміни С, А, В6, Е.
 • Гормональні препарати — основний засіб лікування мастопатії. Часто прогресуюча мастопатія у важких формах спостерігається у жінок з різними порушеннями менструального циклу. Щоб вилікувати або полегшити мастопатію, рекомендується в першу чергу нормалізувати менструальний цикл. Для цього найчастіше призначають прийом гормональних протизаплідних таблеток. Курс прийому повинен тривати не менше трьох місяців. Так звані міні-таблетки при мастопатії практично марні через дуже низької дози гормонів.
 • Крім того, при мастопатії може бути призначений прийом прогестинів — їх приймають у другій фазі менструального циклу, з 16 по 25 день.
 • антиестрогенов препарати — тамоксифен або фарестон, не тільки лікують мастопатію, але і значно зменшують ймовірність розвитку раку молочної залози. Тамоксифен, однак, викликає багато побічних ефектів, особливо у жінок після настання менопаузи, і його можна приймати лише протягом короткого терміну.
 • Медикаменти, інгібуючі вироблення гормону пролактину (наприклад, парлодел (бромокриптин), і андрогенні препарати (зокрема, метилтестостерон), також ефективні в лікуванні мастопатії. Даназол — інший андрогенний препарат, ефективно полегшує біль у грудях і зменшує розмір ущільнень, проте має багато небажаних побічних ефектів.
 • Пацієнткам, які перенесли гістеректомію і проходять гормональну терапію, може бути рекомендовано на п’ять днів протягом кожного циклу відмовлятися від прийому естрогену. Справа в тому, що естроген може стимулювати розвиток мастопатії (а також більш серйозних хвороб грудей).

  Деякі поширені ендокринні порушення, наприклад, діабет або дисфункція щитовидної залози, також можуть сприяти розвитку мастопатії. У цьому випадку необхідний прийом препаратів для лікування основного захворювання.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.