Препарат мексидол: захищає головний мозок

Мексидол є препаратом який покращує обмінні процеси в клітинах головного мозку і захищає їх від вільних радикалів — токсичних продуктів обміну речовин. Така дія дозволяє застосовувати мексидол при самих різних захворюваннях центральної нервової системи.

Як діє мексидол

Мексидол є антиоксидантом, тобто він пригнічує вплив на клітини вільних радикалів, що утворюються в результаті окисно-відновних реакцій, здатних руйнувати клітини, в тому числі нервові клітини (нейрони). Він випускається в таблетках і в ампулах з розчином для ін’єкцій і робить багатобічна позитивний вплив на клітини центральної нервової системи, покращує кровопостачання головного мозку, обмінні процеси в нейронах, переносимість нейронами нестачі кисню, зміцнює їх мембрани і покращує передачу нервових імпульсів з клітини на клітину. В результаті поліпшуються функції головного мозку, в тому числі і вищі, такі, як пам’ять і здатність до навчання.

Препарат виявляє також протисудомну і заспокійливу дію, підвищує стійкість організму до стресів, до впливу різних пошкоджуючих факторів, в тому числі до нестачі кисню, який може виникати при таких важких станах, як шок, порушення мозкового кровообігу, отруєння алкоголем і психоактивними лікарськими препаратами.

Ангіопротекторна дія мексидола полягає в зміцненні стінок кровоносних судин і поліпшення кровообігу в області головного мозку за рахунок відновлення циркуляції крові в капілярах, чому сприяє поліпшення плинності крові, в тому числі попередження склеювання (агрегації) тромбоцитів.

Мексидол стабілізує мембрани еритроцитів і тромбоцитів, що призводить до того, що вони менше руйнуються під дією різних отрут. Позитивний вплив мексидола на жировий обмін полягає у зниженні загального холестерину і «поганого» холестерину, з якого утворюються атеросклеротичні бляшки в кровоносних судинах.

Позитивний вплив мексидол надає і при гострому панкреатиті: він сприяє зменшенню токсичних продуктів розпаду тканини підшлункової залози в крові.

Мексидол покращує вуглеводний обмін в клітинах головного мозку, сприяє накопиченню в них таких енергетичних речовин, як АТФ і креатинфосфату, активізує енергосинтезуючі функції нейронів, укріплює клітинні мембрани.

Адаптогенна дію мексидола проявляється в підвищенні переносимості організмом різних пошкоджуючих факторів, наприклад, стресу, шоку, високих психо-емоційних навантажень, потоку інформації, черепно-мозкових травм, порушень мозкового кровообігу, отруєння алкоголем, наркотичними і токсичними речовинами. Мексидол надає також і протверезний ефект, у зв’язку з чим його використовують для лікування синдрому похмілля при хронічному алкоголізмі та гострих отруєнь алкоголем. Під дією мексидола зменшується і негативний вплив на організм підвищеної радіації.

Кому показано лікування мексидолом

Мексидол знайшов широке застосування при самих різних станах. В першу чергу його призначають при різних захворюваннях головного мозку, наприклад, при гострому порушенні мозкового кровообігу — в цьому випадку мексидол сприяє більш швидкому відновленню функцій головного мозку і реабілітації хворого. Судинні зміни головного мозку часто призводять і до загального поразці тканини головного мозку, яке носить назву енцефалопатії — у цьому випадку мексидол також допоможе частково відновити загублені функції.

Робота головного мозку може порушитися і під впливом вегетативної нервової системи, яка активно впливає на стан кровоносних судин, то розширюючи, то звужуючи їх — такі стани також можуть поліпшуватися під впливом мексидола.

Нарешті, атеросклероз може призводити до значного порушення діяльності центральної нервової системи, мексидол поліпшить холестериновий обмін, що призведе до часткового відновлення функцій головного мозку.

При функціональних розладах нервової системи у вигляді неврозів проявляється заспокійливу дію мексидола. У поєднанні з поліпшенням кровообігу в області головного мозку і антистресову дію препарату це позитивно впливає на хворих неврозами.

При хронічному алкоголізмі, наркоманії та токсикоманії значно порушується обмін речовин в клітинах організму, в тому числі в нейронах. Поліпшення цього процесу допомагає зняти абстітентний синдром (синдром похмілля), характерний для цих захворювань. Допоможе мексидол і при отруєнні алкоголем.

У складі комплексної терапії мексидол застосовують при гострих гнійно-запальних процесах черевної порожнини (наприклад, при панкреатиті).

Протипоказаннями для застосування мексидола є індивідуальна непереносимість, тяжкі порушення функції печінки або нирок, вагітність і годування дитини грудьми.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.