Предуктал — застосування в кардіології, отоларингології та офтальмології

Предуктал застосовується для забезпечення постійного захисту клітин серцевого м’яза від недостатнього кровопостачання (ішемії). Він також підтримує енергетичний обмін в клітинах органів чуття (зору та слуху) при ішемії в умовах порушення мозкового кровообігу.

Застосування предуктала в кардіології

Предуктал сьогодні є одним із самих призначуваних препаратів в кардіології. За допомогою цього препарату вдалося значно поліпшити якість життя хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) — бича сучасного суспільства.

Ішемічна хвороба серця розвивається на фоні атеросклерозу, який має дуже багато причин (порушення харчування, малорухливий спосіб життя, куріння і так далі). При цьому порушується обмін речовин, і холестерин у вигляді бляшок відкладається на стінках кровоносних судин, поступово зменшуючи їх просвіт. При ураженні атеросклерозом коронарних артерій, що живлять серцевий м’яз, говорять про ішемічну хворобу серця.

ІХС проявляється сильними раптовими болями в серці, що розвиваються спочатку на тлі фізичних і психічних навантажень, а потім і в спокої (стенокардія напруження і спокою). Причиною болів є спазми коронарних артерій, які ще більше звужують просвіт змінений судин і перекривають доступ крові до серцевого м’яза. Рекомендується негайно знімати такі болі прийомом коронаророзширювальною засобів. Найчастіше з цією метою застосовують нітрогліцерин. Якщо вчасно не прийняти нітрогліцерин, то в серцевому м’язі утворюється вогнище некрозу (омертвіння тканини) — інфаркт міокарда.

Сьогодні у хворих на ІХС з’явився шанс попередити появу нападів стенокардії та розвиток інфаркту міокарда за допомогою предуктала. Цей препарат покращує обмін речовин в клітинах міокарда, що призводить до повноцінної роботи серцевого м’яза в умовах нестачі кисню. Тепер при звуження коронарних артерій серцевого болю не виникає, оскільки клітини міокарда продовжують працювати в звичайному режимі.

Предуктал випускається французькою фармацевтичною компанією Лабораторія Серв’є у вигляді таблеток по 20 мг і таблеток предуктала МВ по 35 мг. Приймають їх по одній два-три рази на день в залежності від призначення лікаря. Тривалість лікування індивідуальна, але курс лікування не може бути коротким, так як ефект з’являється тільки на третьому тижні прийому препарату.

Застосування предуктала в отоларингології

При порушеннях мозкового кровообігу можуть постраждати чутливі клітини внутрішнього вуха, що відповідають за слух і рівновагу. У цих клітинах при постійному нестачі поживних речовин і кисню виникають обмінні порушення, які називаються лабіринтопатія.

Проявляються лабіринтопатії шумом у вухах, порушеннями слуху та запамороченнями. До важких лабіринтопатія відноситься хвороба Меньєра, при якій виникають раптові напади запаморочення на фоні постійно і неухильно знижується слуху. Запаморочення зазвичай проявляється відчуттям зорового обертання або зсуву навколишніх предметів. Іноді воно проявляється також почуттям провалювання власного тіла. Напади запаморочення можуть супроводжуватися нудотою, блювотою, зниженням артеріального тиску, пітливістю. Хвороба Меньєра може протікати важко і значно знижувати якість життя хворих.

Предуктал покращує обмін речовин і зменшує потребу постраждалих клітин у кисні, забезпечуючи клітини додатковою енергією. В результаті стан хворих з лабіринтопатія може стабілізуватися, проходять запаморочення, поліпшується слух. При хворобі Меньєра напади запаморочення виникають рідше і носять набагато менш тяжкий характер.

Призначають предуктал при судинних порушеннях внутрішнього вуха в стандартних дозах тривалими курсами.

Застосування предуктала в офтальмології

Предуктал знайшов застосування і в офтальмології. Його призначають при судинних порушеннях в судинній і сітчастій оболонках ока, що розвиваються на фоні порушень кровообігу головного мозку.

Порушення такого роду в судинній оболонці зазвичай ніяк себе не проявляють і виявляються тільки під час огляду окуліста. Але якщо приєднуються зміни з боку сітківки, то виникають порушення зору: зниження гостроти зору, випадання полів зору, «куряча сліпота» (порушення сутінкового зору), перед очима у таких хворих постійно літають «мушки», а при закритих очах з’являються спалаху яскравого світла . Дистрофічні зміни в сітківці можуть загрожувати її відшаруванням і втратою зору.

Предуктал при порушеннях зору судинного походження призначається так само, як при лікуванні ІХС. Він здатний підтримувати зір хворих в хорошому стані.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.