Предуктал — протипоказання незначні

Предуктал — це ефективний і безпечний лікарський препарат для лікування ішемії (недостатнього кровопостачання тканин) серцевого м’яза, органів зору і слуху. Він практично не дає побічних ефектів, а протипоказаннями до нього є тільки стани, при яких хворі не пройшли належних клінічних випробувань.

Чому предуктал потрібно приймати тільки за призначенням лікаря

Предуктал дуже добре переноситься, майже не дає побічних ефектів, а про його передозуваннях немає ніяких повідомлень. Чому ж у такому разі цей препарат відноситься до ліків рецептурного відпуску в аптеках і приймається тільки за призначенням лікаря?

Проблема в тому, що предуктал призначають при станах, які можуть загрожувати життю хворого або призводити до інвалідності. До таких захворювань належать:

 • ішемічна хвороба серця, яка створює загрозу для життя, якщо напад стенокардії переросте в інфаркт міокарда;
 • судинні порушення внутрішнього вуха, в результаті яких може відбутися повна або часткова втрата слуху або розвинутися важка лабіринтопатія з нападами запаморочень, нудотою, блювотою, зниженням артеріального тиску на фоні прогресуючого зниження слуху (хвороба Меньєра);
 • судинні порушення сітчастої і судинної оболонок органа зору, які можуть загрожувати зниженням або втратою зору.
 • Самостійне лікування таких захворювань абсолютно неможливо, так як тут потрібні знання та інтуїція лікаря: предуктал призначають зазвичай в індивідуально підібраній дозі з індивідуальною тривалістю курсу лікування. При цьому в процесі лікування лікаря іноді доводиться коригувати дозу предуктала або зовсім його скасовувати в тому випадку, якщо на тлі його прийому напади стенокардії або прогресування інших захворювань продовжуються.

  Побічні ефекти

  Предуктал має дуже мало побічних ефектів. В основному це алергічні реакції, які також зустрічаються нечасто. Проявляються алергії у вигляді різного виду зудить шкірного висипу (у тому числі кропив’янки, іноді переходить у набряк Квінке). Продовжувати прийом предуктала при появі ознак алергії не можна, так як при подальшому прийомі алергічна реакція може бути набагато сильнішою.

  Крім того, при прийомі предуктала іноді з’являються побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту у вигляді болю у верхній частині живота, нудоти, блювоти і проносу.

  У яких випадках предуктал протипоказаний

  Предуктал протипоказаний при підвищеній чутливості до нього організму хворого. Крім того, предуктал має і ще протипоказання, практично не пов’язані з його дією. Це тяжкі захворювання печінки та нирок з вираженими порушеннями функції цих органів. Незважаючи на те, що в лабораторних умовах під час дослідів на тваринах ніяких побічних ефектів у цьому випадку не було виявлено, відсутність адекватних клінічних випробувань на хворих з порушеннями функції печінки і нирок не дозволяє призначати предуктал цим хворим.

  Застосування предуктала під час вагітності також не було підтверджено клінічними випробуваннями і тому його не призначають вагітним жінкам, незважаючи на те, що під час лабораторних досліджень на тваринах негативного впливу на плід, у тому числі тератогенної (що призводить до аномалій розвитку) виявлено не було.

  У період годування груддю призначення предуктала означає переривання грудного вигодовування, так як до цього часу не встановлено, чи виділяється цей препарат з жіночим молоком, і який вплив він робить на немовлят.

  Відсутність клінічних випробувань є причиною протипоказання для призначення предуктала дітям і підліткам.

  Як правильно приймати

  Пацієнт повинен знати, що предуктал — це препарат для тривалого застосування — змінити клітинний обмін речовин не так просто. Крім того, він повинен знати, що предуктал не зніме вже почався напад стенокардії, так як не має судинорозширювальну дію.

  Як правильно приймати предуктал, тобто в якій дозі, скільки разів на день і протягом якого часу визначає лікуючий лікар.

  Існує і стандартний курс лікування. Таблетки предуктала по 20 мг приймають по одній два-три рази на день під час їжі. Предуктал МВ, в кожній таблетці якого міститься 35 мг, приймають по таблетці двічі на день. Прийом тривалий.

  Предуктал — це ефективний лікарський препарат для лікування ішемічної хвороби серця, порушень слуху і зору при тривало протікаючих порушеннях мозкового кровообігу. Він майже не дає побічних ефектів і має мало протипоказань. Тим не менш, предуктал можна приймати тільки за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.