Предуктал — препарат, який допоможе впоратися з наслідками порушення кровообігу

Предуктал застосовується в тому випадку, коли в результаті спазмів кровоносних судин порушується постачання поживними речовинами і киснем серцевого м’яза, органів зору і слуху. Предуктал відновить енергетичний обмін в клітинах і дозволить їм повноцінно функціонувати в умовах нестачі кисню.

Як діє предуктал

Діючою речовиною предуктала є триметазидин, який попереджає появу спазмів коронарних судин і благотворно впливає на міокард (серцевий м’яз) в цілому, покращуючи в ній всі обмінні процеси в умовах хронічної нестачі поживних речовин і кисню.

Перш за все, предуктал нормалізує енергетичний обмін: він вибірково пригнічує окислення жирних кислот, що призводить до підвищеного окисленню глюкози з виділенням енергії у вигляді АТФ. У вигляді ланцюгової реакції це тягне за собою активізацію всіх видів обміну речовин в клітинах і підтримання сталості її середовища (гомеостазу). В результаті зменшується кількість і тривалість нападів стенокардії, необхідність в прийомі нітрогліцерину, попереджає розвиток ускладнень стенокардії у вигляді інфаркту міокарда. Крім того, він обмежує коливання артеріального тиску, не впливаючи при цьому істотного впливу на кровотік і частоту серцевих скорочень.

Точно також він підтримує стан органів зору та слуху, які постраждали під час довгостроково протікає порушення мозкового кровообігу.

Клінічні дослідження підтвердили ефективність препарату. Найбільший ефект спостерігався через два тижні безперервного прийому ПРЕДУКТАЛ.

Предуктал добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті, діє близько доби, але кількість його при цьому поступово знижується, тому приймати його рекомендується два-три рази на добу під час їжі (їжа не впливає на всмоктування предуктала).

Кому і як призначають препарат

Предуктал приймають за призначенням лікаря. Це необхідно не тому, що він надає багато побічних ефектів (як раз навпаки, побічних ефектів у продуктала дуже мало), а тому, що захворювання, при яких він призначається дуже серйозні і лікувати самостійно їх неможливо.

Предуктал призначають при коронарної недостатності, що розвивається на фоні атеросклерозу. При цьому коронарні судини настільки «забиті» атеросклеротичними бляшками, що найменший спазм викликає повне припинення надходження крові до серцевого м’яза. Відсутність харчування миттєво викликає дуже сильний біль у серці — напад стенокардії. При тривалих нападах може настати омертвіння частини серцевого м’яза — інфаркт міокарда. Предуктал попереджає розвиток нападів стенокардії та інфаркту міокарда. Але якщо напад вже почався, то для його зняття потрібно прийняти нітрогліцерин: предуктал не розширює коронарні судини.

Предуктал призначають також при порушеннях в слуховому апараті судинного походження. У цьому випадку на тлі порушення мозкового кровообігу у хворого можуть з’явитися порушення слуху, шум у вухах, запаморочення і так далі. Прийом предуктала протягом двох тижнів зменшує всі ці явища.

Точно такі ж зміни на тлі порушення мозкового кровообігу можуть спостерігатися з боку органу зору. Вони можуть супроводжуватися зниженням зору і головними болями. Всі ці симптоми знижуються після прийому ПРЕДУКТАЛ.

Предуктал випускається в таблетках по 20 мг та 35 мг (предуктал МВ). Приймають предуктал по таблетці два-три рази на день під час їжі. Предуктал МВ приймають по таблетці двічі на день також під час їжі. Прийом цих препаратів повинен бути тривалим, тому що тільки після двох тижнів прийому можна побачити позитивний ефект. Тривалість курсу лікування залежить від індивідуальних особливостей організму і визначається лікарем.

У яких випадках предуктал протипоказаний

Предуктал протипоказаний при індивідуальній непереносимості препарату. У всіх інших випадках протипоказання пов’язані з тим, що на тих чи інших групах хворих не проводилися клінічні випробування. Так, під час вагітності предуктал застосовувати не можна, незважаючи на те, що в лабораторних умовах (у дослідах на тваринах) не було виявлено тератогенної (здатності викликати аномалії розвитку плода) дії препарату.

Під час годування дитини грудьми протипоказання пов’язані з тим, що немає даних про виділення предуктала з жіночим молоком. На дітях до 18 років, хворих з порушеннями функції печінки і нирок не проводилися клінічні випробування.

З рідкісних побічних ефектів предуктала відомі алергічні реакції, нудота, блювання і пронос.

Предуктал — ефективний і нетоксичний лікарський препарат.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.