Предуктал: показання для призначення — проблеми з серцем

Передуктал показаний при ішемічній хворобі серця — він дозволяє серцевому м’язі нормально існувати в умовах ішемії (недостатнього кровопостачання). Не менш важливий цей препарат і для хворих з порушеннями мозкового кровообігу, що супроводжуються порушеннями зору і слуху.

Предуктал при ішемічній хворобі серця

В основі ішемічної хвороби серця (ІХС) лежить атеросклероз артерій, що постачають кров’ю серцевий м’яз (міокард). Атеросклеротичні бляшки покривають стінки коронарних артерій, через що значно зменшується їх просвіт. У випадку, якщо відбувається спазм цих артерій (при фізичних і нервово-психічних навантаженнях), струм крові перекривається зовсім. Це дуже небезпечно в першу чергу відсутністю кисню, без якого клітини міокарда існувати не можуть.

У відповідь на повну відсутність харчування в серці з’являється сильний біль, яку не можна терпіти, так як тривала відсутність харчування може викликати омертвіння ділянки міокарда, який забезпечується кров’ю від ураженої артерії, тобто інфаркт міокарда. Для того щоб зняти біль, а разом з нею і спазм коронарних артерій, хворі приймають нітрогліцерин — він дуже швидко розширює коронарні судини.

Але є й ще один шлях боротьби з ІХС — це тривалий прийом предуктала, який попереджає розвиток нападів стенокардії. Відбувається це за рахунок того, що предуктал змінює обмін речовин в клітинах міокарда, пригнічуючи окислення жирних кислот і збільшуючи окислення глюкози. При цьому для обміну речовин потрібно менше кисню при нормальному здійсненні обмінних процесів.

Для того щоб домогтися лікувального ефекту, предуктал потрібно приймати не менше трьох тижнів. Курси лікування цим препаратом мають індивідуальну тривалість і залежать від частоти, тяжкості і тривалості нападів стенокардії. Приймають звичайно по одній таблетці предуктала (20 мг) два-три рази на день або по одній таблетці предуктала МВ (35 мг) два рази на день.

Якщо на тлі прийому ПРЕДУКТАЛ напади стенокардії тривають, то потрібно звернутися до лікаря для призначення більш адекватного лікування. Зняти напад стенокардії предукталом також неможливо — цей препарат не впливає на скорочення стінок коронарних артерій.

Предуктал при судинних порушеннях органу слуху

При тривало протікаючих порушеннях мозкового кровообігу можливі порушення функцій внутрішнього вуха. Внутрішнім вухом називається система каналів скроневої кістки і знаходиться в ній рецепторний апарат слухового і вестибулярного (відповідального за рівновага) аналізаторів. Такі порушення називаються лабіринтопатія. При пошкодженні звукового рецептора, говорять про кохлеопатіях, вестибулярного — про вестібулопатіі, при розладі обох функцій — про лабіринтопатії. Основними проявами лабіринтопатії є запаморочення, шум у вухах і порушення слуху.

У ряді випадків лабіринтопатія протікає у вигляді повторюваних нападів запаморочення в поєднанні з прогресуючим падінням слуху. Це захворювання носить назву хвороби Меньєра.

Призначення предуктала на тривалий період часу може значно знизити ризик пошкодження слухового і вестибулярного апарату. У разі якщо такі порушення вже з’явилися, на фоні прийому ПРЕДУКТАЛ зупиняється прогресування захворювання, а в деяких випадках зменшуються і всі симптоми лабіринтопатії.

Передуктал при лабіринтопатія призначається в такому ж дозуванні, як і при ішемічній хворобі серця, а тривалість лікування визначається лікарем.

Предуктал при судинних порушеннях органу зору

При порушеннях мозкового кровообігу не менш може постраждати і орган зору. Порушення пов’язані з дистрофічними ураженнями сітківки і судинної оболонки ока в результаті недостатнього кровопостачання. Такі порушення називаються хоріоретинальними і проявляються різними порушеннями зору. При цьому може знижуватися гострота зору, розглядаються предмети можуть спотворюватися, при закритих очах з’являються яскраві спалахи світла (фотопсии), літаючі «мушки» перед очима, може знижуватися сутінковий зір і так далі.

При хоріоретинальні ураженнях предуктал покращує якість зору і попереджає подальший розвиток дистрофічних змін. В результаті підвищується якість зору і якість життя хворих в цілому. Предуктал при порушеннях зору призначається у стандартних дозах, тривалість курсу лікування визначається лікарем.

Предуктал здатний значно поліпшити якість життя хворих на ішемічну хворобу серця, а також лабіринтопатія і хоріоретинальними ураженнями на тлі порушень мозкового кровообігу.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.