Предуктал — інструкція: допомога серцю

Предуктал — це лікарський препарат, який покращує обмін речовин в серцевому м’язі (міокарді) і одночасно зменшує її потребу в кисні в умовах спазму коронарних артерій. Тому він широко застосовується для лікування ішемічної хвороби серця, а також для лікування порушень мозкового кровообігу, що супроводжуються змінами з боку органів зору та слуху.

Механізм дії ПРЕДУКТАЛ

Предкутал (активна діюча речовина — триметазидину дигідрохлориду) — це лікарський препарат, що поліпшує метаболізм в міокарді і органах почуттів в умовах недостатнього кровопостачання. Виробляється предукталл французької фармацевтичної компанією Лабораторія Серв’є в таблетках по 20 мг та в таблетках предуктал МВ по 35 мг. Іншими фармацевтичними компаніями випускаються аналоги цього препарату під назвами ангіозіл, веро-триметазидин, депренорм, кардітрім, медарум, метагард, пребруктал, предізін, рімекор, трідукард, Тримектал, тремтіли, тріметазід, триметазидин.

Механізм дії ПРЕДУКТАЛ заснований на тому, що він попереджає зменшення вмісту АТФ (джерела енергії) всередині клітин серцевого м’яза (міокарда) шляхом збереження нормального внутрішньоклітинного енергетичного балансу в стані постійного браку кисню (гіпоксії). Збереження нормального енергетичного балансу дозволяє зберігати в нормі і інші біохімічні процеси, що входять до складу обміну речовин клітин міокарда.

Енергетичний баланс підтримується за рахунок виборчого придушення деяких біохімічних процесів (окислення жирних кислот), в результаті чого підвищується окислення глюкози і утворення з неї енергії. Такий механізм дії дозволяє предукталом захищати клітини міокарда від руйнування в умовах постійного порушення кровопостачання (ішемії).

Таку ж дію предуктал виробляє на нейрочувствітельние відділи органів зору та слуху в умовах порушення мозкового кровообігу, дозволяючи їм нормально функціонувати в умовах недостатнього кровопостачання.

При цьому предуктал не збільшує кровотік, але сприяє більш повільному розвитку пошкодження клітин при ішемії, викликаної фізичним навантаженням, починаючи з третього тижня лікування. Він також обмежує різкі коливання артеріального тиску без будь-яких значних змін серцевого ритму, зменшує тяжкість і частоту нападів стенокардії. В результаті такої дії зменшується необхідність в прийомі нітрогліцерину (він знімає напади стенокардії), поліпшується скоротлива здатність міокарда.

Предуктал швидко всмоктується в кров після прийому всередину (незалежно від прийому їжі) і діє протягом доби, при цьому концентрація його в крові поступово знижується. Виводиться з організму він через нирки в незмінному вигляді.

Показання для застосування та правила прийому

Предуктал застосовують як засіб для тривалого лікування ішемічної хвороби серця. При цьому він сприяє загальному поліпшенню стану таких хворих, у тому числі зменшує число і тяжкість нападів стенокардії, знижує ризик розвитку інфаркту міокарда. Але предуктал не володіє судинорозширювальними властивостями і не може застосовуватися для зняття вже розпочатого нападу стенокардії.

Застосовується предуктал і при порушеннях функції слухового та вестибулярного апарату на тлі тривалого нестачі кровопостачання головного мозку. Такі зміни проявляються порушеннями слуху, шумом у вухах, запамороченнями. Предуктал призупиняє розвиток таких порушень, а при вже з’явилися симптоми сприяє зниженню їх інтенсивності.

В офтальмологічній практиці предуктал також застосовується при порушеннях зору на тлі зниження кровотоку в області головного мозку.

Приймають предуктал по одній таблетці (20 мг) два — три рази на день під час їжі. Предуктал МВ приймають по одній таблетці (35 мг) два рази на день також під час їжі. Тривалість курсу лікування визначається лікарем, але це препарат тривалого застосування.

Побічні ефекти і протипоказання

Предуктал — нетоксичний препарат, з його побічних ефектів відомі тільки невелика нудота, іноді — блювота. Зрідка зустрічаються і алергічні реакції. У більшості випадків предуктал прекрасно переноситься, випадків передозування не виникало.

Протипоказаний предуктал при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, вагітності, годуванні дитини грудьми, у віці до 18 років — адекватні клінічні випробування на даних групах хворих не проводилися, немає даних про його виділення з жіночим молоком; тератогенного впливу на плід під час лабораторних досліджень на тваринах виявлено не було. Не рекомендується призначати предуктал при важких захворюваннях печінки і нирок, так як і на цих групах хворих необхідні клінічні випробування проведені не були.

Предуктал захистить серце і органи чуття від порушень кровообігу.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.