Правильна дієта при нирковій недостатності — основні принципи

загрузка...

Ниркова недостатність — це порушення, при якому нирки не можуть нормально очищати кров від потенційно шкідливих речовин. Завдання дієти при нирковій недостатності переважно полягає в тому, щоб підвищити ефективність використовуваних методів лікування.

Білки

Пацієнтам з нирковою недостатністю необхідно обмежити кількість споживаних білків. Завдяки цьому кількість відходів в крові знизиться, і робота нирок буде полегшена. Особливо багаті білком такі продукти, як м’ясо, курка, риба, яйця, молоко, сир, йогурт. Скільки саме білка можна вживати пацієнтові, в кожному окремому випадку вирішує лікар.

Фосфор

Кількість фосфору в дієті пацієнта з нирковою недостатністю також має бути обмежена. При цьому захворюванні нирки не можуть виводити з крові надлишок фосфору. В результаті цього кістки починають втрачати кальцій і стають крихкими. Серед продуктів, багатих фосфором — молочні продукти, боби, горох і горіхи. Він міститься і в таких напоях, як какао, пиво і кола.

Натрій

Якщо на фоні ниркової недостатності розвиваються такі порушення, як гіпертонія, набряклість, і інші, пацієнту рекомендується вживати менше натрію. Основними джерелами натрію є сіль, консервовані і рафіновані продукти, наприклад, різні банкові супи, ковбаси, сосиски.

Калій

У деяких пацієнтів з нирковою недостатністю спостерігається підвищений рівень калію в крові. У цьому випадку рекомендується обмежити споживання фруктів і овочів, багатих калієм.

Іноді поряд з дієтою пацієнту рекомендується приймати харчові добавки, зокрема, ті, які містять кальцій.

Звикнути до дієти при нирковій недостатності може бути непросто. При важких формах захворювання призначається досить жорстка дієта, через яку пацієнт може частину відчувати почуття голоду. У цьому випадку слід порадитися з дієтологом — він допоможе змінити дієту так, щоб ви відчували себе комфортніше. Можливо, вам буде легше дотримуватися обмеження, якщо ви поспілкуєтеся з людьми, страждаючими від тієї ж хвороби — для цього зверніться у відповідну групу підтримки.

У будь-якому випадку, дотримуватися рекомендованої лікарем дієти необхідно, оскільки в зворотному випадку може послідувати повна відмова нирок, в результаті чого буде необхідний діаліз і пересадка нирок.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.