Правила використання підгузників: легко і просто

Той факт, що підгузники — необхідна річ при догляді за дитиною, ні в кого не викликає сумнівів. А ось які саме — одноразові або багаторазові, з цього приводу суперечки не вщухають. Прихильники і тих, і інших приводять масу аргументів про користь і шкоду. А насправді істина, як водиться, десь посередині. Багато мам з успіхом застосовують обидва види підгузників в залежності від обставин.

Види підгузників

Підгузки бувають одноразові і багаторазові.

Одноразові отримали в даний час велику популярність, їх виготовляють десятки виробників. Вони зручні, вимагають мінімального часу для використання — дістати з упаковки, надіти на дитину, а після використання — викинути. Одноразові підгузники гігієнічні, як усі одноразові предмети, їх не складно підібрати індивідуально для кожної дитини по ваго-ростовим показникам і мети використання. Вони відрізняються за якістю, а відповідно і за ціною.

Багаторазові підгузники відомі були багато сотень років тому. Тоді теж жінки думали про те, як би оптимізувати процес прання одягу дитини, який бруднить її до тридцяти разів на добу. В даний час використовуються підгузники з марлі або з м’якої тканини, складеної в декілька шарів, є багаторазові підгузки із зав’язками, тобто у формі трусиків, об’єднує їх одне — вони, намокаючи, затримують випорожнення дитини, захищаючи навколишні предмети. Використовувати їх складніше, оскільки вони вимагають прання, сушіння і пропрасовування, періодично доводиться купувати багаторазові підгузки більшого розміру, відповідних віку дитини. До того ж щодня одній дитині необхідно до п’ятнадцяти підгузників.

Правила використання підгузників

Якими б не були підгузки, правила їх використання в чому схожі.

 • Необхідно, щоб підгузник ідеально підходив дитині за розміром і посадці, не утруднював природних рухів, не здавлював і не натирав ніжну шкіру.
 • всмоктуючий шар підгузника повинен забезпечувати необхідний час сухості шкіри дитини. При цьому в одноразовий підгузник дитина може помочитися кілька разів, так як спеціальна внутрішня мембрана пропускає рідину тільки в одному напрямку, а от багаторазовий потрібно поміняти відразу.
 • Підгузник слід міняти при перших же ознаках необхідності в цьому, тобто, коли шкіра дитини може стати вологою або відразу після дефекації.
 • Після зняття підгузника потрібно влаштувати дитині повітряну ванну на п’ятнадцять — двадцять хвилин. У цей час необхідно перевірити, чи немає на шкірі почервонінь, попрілостей, слідів від здавлювання, при необхідності обробити шкіру очищають серветками або кремом під підгузник, підсушити. Обробляти шкіру потрібно тільки при необхідності в цьому, так як здорова шкіра не відчуває в цьому потреби. Потрібно постаратися зробити так, щоб повітряні ванни подобалися дитині і поступово збільшувати їх час.
 • перед прогулянкою або сном обов’язково потрібно надіти чистий підгузник, навіть якщо попередній ще має резерви, так менше ймовірність необхідності зміни підгузника в невідповідному місці.
 • Уникайте підгузника завжди, коли можете. Наприклад, коли дитина не спить вдома і ще малий, щоб самостійно пересуватися, можна викладати його на одноразову пелюшку, не надягаючи підгузник. Багато батьків укладають вночі спати дитину без підгузника, так як загальновідомим є факт зниження сечовиділення в нічний час, і ризик намочити пелюшки існує тільки в ранкові години.
 • Не пропустіть момент, коли дитина буде готова до використання горщика, почавши використовувати спеціальні одноразові підгузники для привчання до горщика, у яких внутрішній шар стає вологим при сечовипусканні, а назовні волога не потрапляє.
 • Підгузки створені для зручності батьків, так як дитина не відчуває різниці в тому, куди він випорожнюється, головне, що б йому було комфортно. Тому, вибираючи вид підгузників, якими ви плануєте користуватися, думайте про своє зручність, гарному настрої і вільному часу, що дуже важливо для виховання веселого і життєрадісного людини.

  Світлана Шимкович

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.