Практичні поради для стрункої фігури

загрузка...

Схуднення — тема вічна, часто і гаряче обговорювана. Всі знають, що набагато корисніше й ефективніше схуднення повільне й планомірне, але не кожному вдається слідувати протягом довгого часу якійсь системі. Насправді в цьому немає нічого складного. Правильне схуднення — це особливий режим не просто харчування, але і життя в цілому, включаючи настрій і образ думок. Якщо ви готові до повільного, а значить, самому ефективному схудненню з подальшим збереженням результату, слідуєте простим радам.

Правильне харчування

Яке харчування вважати правильним? Воно має бути стабільним, без ухилення в надлишок або голодування. Загальна калорійність денного меню не повинна перевищувати 1600 калорій — в цьому випадку можливий поступовий скидання ваги без шкоди здоров’ю. Не варто занадто сподіватися на раціон з підвищеним вмістом білків — це може привести до серйозних збоїв в різних системах організму.

Спокій і терпіння

Часто буває так, що при перших ознаках втрати ваги людина вважає, що мета досягнута і починає жити в колишньому режимі. Це одне з великих помилок і чи не головна помилка тих, що худнуть.

Навіть якщо досягнутий певний бажаний вагу, то варто ще одне дуже важливе завдання — зберегти стрункість силуету. Саме тому потрібно проявляти величезне терпіння і якомога довше намагатися продовжити цей ефективний режим харчування, який приносить результати.

Висока самоорганізація

Навіть якщо після виходу з дієти людина не накидається на їжу, то дуже часто нехтує правилами, які дотримувався якийсь час. Наприклад, після багатотижневої дієти він може знову почати поглинати чіпси перед телевізором. Дуже важливо організувати себе так, щоб не піддаватися спокусам. Треба зрозуміти, що найменший зсув у бік нездорової їжі зупинить процес схуднення або, що найнеприємніше, призведе до швидкого набору ваги, причому ще більшого. Лікарі-дієтологи рекомендують весь час вести щоденник харчування, куди записувати все, що з’їдено за день. У разі зривів, варто звернути на це увагу, щоб надалі не повторювати помилок.

Збереження звичок

Схему, якій худне слід під час дієти, варто зберігати як можна довше, намагаючись дотримуватися її все життя. Це стосується і кількості прийомів їжі, і її обсяг, і відсутність перекусів, і збереження денної калорійності. Ці нескладні прийоми дозволять не набирати вагу, позбавляючи від необхідності короткочасних дієт кшталт «шокової терапії».

Є всі, але помірно

Дієта — це, перш за все, здорове повноцінне харчування, а не жорстке обмеження меню. Можна і треба їсти все, але в помірних кількостях. Кількість же буде різним для кожного типу їжі — для овочів і фруктів воно одне, для солодкого десерту — інше. Необхідно споживати достатню кількість складних вуглеводів, які несуть енергію для організму, а також морепродуктів, важливих для здорового серця.

Більше овочів і фруктів

Фрукти і овочі багаті вітамінами і мінералами, корисної для травлення клітковиною, але в них досить мало калорій, що робить їх незамінними супутниками правильного і здорового схуднення. Єдине правило — їх потрібно якомога менше піддавати тепловій обробці, тим більше — смажені на маслі.

Обмеження жирів

Жир — це ворог номер один під час схуднення. Здорове меню повинне включати нежирні сорти м’яса і риби, дуже мала кількість вершкового масла і помірна кількість рослинного (оливкова, соняшникова, змішані сорти). Корисні жири дуже добре черпати з горіхів. Будь готові продукти, приготовлені на жирі, слід виключити з раціону. Те ж саме стосується і консервованих продуктів з вмістом солі.

Ні стресів і депресій

Між фізичним і психічним станом завжди існувала велика залежність. Одне впливає на інше — це факт. З цієї причини, по-перше, не варто бачити в дієті якесь обмеження, яке псує настрій, а по-друге, потрібно в цілому уникати стресових ситуацій, які можуть провокувати непомірний апетит.

Фізична активність

Під час скидання ваги без фізичної активності не обійтися. Для того щоб поступово худнути досить лише по півгодини в день ходити швидким кроком. Також краще змінити деякі звички на корисні. Можна, наприклад, підніматися по сходах, а не користуватися ліфтом або йти пройти пару автобусних зупинок пішки замість того, щоб ловити попутку.

У цьому випадку будь-яка активність буде тільки на користь, і це треба враховувати. Приміром, 1:00 прогулянки по супермаркету обійдеться в 215 калорій, що вже немало. Тому не нехтуйте шопінгом, він може бути дуже корисним для фігури.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.