Поздовжнє плоскостопість — якщо вам боляче стояти

Поздовжнє плоскостопість — одне з найбільш поширених видів плоскостопості; воно спостерігається приблизно у 20% пацієнтів з цим порушенням. Поздовжнє плоскостопість з приблизно однаковою частотою зустрічається у представників різних вікових груп.

У нормі ширина середньої частини відбитка стопи повинна становити від чверті до третини ширини передньої частини стопи — носка. При подовжньому плоскостопості першого ступеня ширина середньої частини стопи становить приблизно половину ширини носка. На останній, четвертій, стадії середня частина стопи може бути ширше передній. При такій мірі поздовжнього плоскостопості стопа може стикатися з поверхнею всій своїй площею.

Симптоми

Як правило, пацієнти не помічають яких-небудь симптомів першої стадії поздовжнього плоскостопості. На другій стадії час від часу можуть з’являтися болі в ногах; іноді пацієнти скаржаться на надмірну втому після довгих прогулянок. На третій і четвертій стадії практично всі пацієнти відчувають серйозний дискомфорт, але і тут є винятки. У значної частини спортсменів, що займаються спортивною ходьбою і добилися в цій області більш-менш значних успіхів, спостерігається поздовжнє плоскостопість третього чи четвертого ступеня, але лише деякі з них скаржаться на болі при ходьбі.

Причини

Причинами поздовжнього плоскостопості можуть стати різні травми і такі захворювання, як ревматоїдний артрит, інсульт, або діабет. Його розвиток також пов’язують з природженими особливостями організму і вагою тіла людини. Іноді плоскостопість розвивається у вагітних жінок — це пов’язано не з збільшенням ваги тіла, а з гормональними змінами, які сприяють розслабленню сполучної тканини.

У переважній більшості випадків поздовжнє плоскостопість не викликає сильного дискомфорту і не потребує лікування. Плоскостопість у дітей можна коректувати за допомогою спеціальних вправ. Дорослим пацієнтам з поздовжнім плоскостопістю зазвичай рекомендується носити ортопедичне взуття чи користуватися спеціальними устілками, які підтримують склепіння стопи і полегшують дискомфорт, випробовуваний при ходьбі. Для корекції плоскостопості дуже корисно ходити босоніж, особливо по галькові пляжі — це чудово розвиває м’язи стопи.

У дуже рідкісних випадках поздовжнє плоскостопість лікують хірургічними методами.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.