Позбавлення від головного болю за чотири кроки

У медицині існує таке поняття, як первинна головний біль. З двома основними видами первинної головного болю, мігрень і тензіонной головним болем (або так званої головним болем напруги), знайоме переважна більшість людей. Позбавлення від головного болю може принести не тільки постійне вживання болезаспокійливих препаратів при появі ознак мігрені, але і, в деяких випадках, усунення причини, що провокує характерні больові відчуття.

Болезаспокійливі препарати

Найпоширеніший спосіб боротьби з головним болем, який би за характером вона не була — стандартні болезаспокійливі препарати, що продаються в аптеках без рецепта. У більшості випадків такі ліки дійсно забезпечують швидке позбавлення від головного болю. Однак не варто забувати про те, що ліки, в першу чергу, призначені для усунення причини болю, а не симптомів — а постійне вживання болезаспокійливих на протязі тривалого періоду часу не тільки не сприяє остаточному усуненню головного болю, але і, в деяких випадках, може її спровокувати.

Найбільш ефективно головний біль пригнічують такі препарати:

 • Аспірин
 • Ібупрофен
 • Ацетамінофен
 • Напроксен
 • Очевидний мінус такого способу боротьби з головними болями — побічні ефекти, які може викликати прийом кожного з перерахованих вище болезаспокійливих препаратів. Приймаючи ліки, завжди потрібно дотримуватися інструкції фармацевта або виробника: збільшення дози ні в якому разі не допоможе позбутися головного болю швидше або запобігти її появу в наступний раз. Ще один істотний мінус болезаспокійливих препаратів — протипоказання: навіть знайомий кожному аспірин в деяких випадках приймати не рекомендується. Наприклад, аспірин для позбавлення від головного болю можна приймати при вагітності, а нешкідливий, здавалося б, протизапальний препарат ібупрофен з особливою обережністю потрібно приймати при виразці шлунка. Перед вживанням такого роду ліків необхідно ознайомитися з протипоказаннями.

  Боротьба з мігренню

  Хоча і мігрень, і головний біль напруги відносяться до первинних головних болів, ознаки цих станів принципово різні. Мігрень — інтенсивна «свердляча», локалізована в одній області головний біль, часто супроводжується різким погіршенням самопочуття, нудотою. Для позбавлення про такого головного болю часто рекомендуються більш потужні препарати, і в першу чергу — це препарати групи триптанов. Тріптани — це сильнодіючі ліки, здатні придушити викликану мігренню біль і нудоту дуже швидко і ефективно, протягом тридцяти — дев’яноста хвилин після прийому. До основних препаратів групи триптанов відносяться:

 • Альмотріптан
 • Елетриптан
 • Фловатріптан
 • Наратриптан
 • Різатріптан
 • Суматриптан
 • золмітриптану
 • Позбавлення від головного болю в домашніх умовах

  Перше, що необхідно зробити при появі болісної головного болю — трохи полежати або посидіти в тихій, затемненій кімнаті, постаратися розслабити м’язи шиї, спини, плечей. Позбавлення від головного болю може принести масаж голови і підстави шиї м’якими рухами з невеликим натисканням — масаж сприяє припливу крові до мозку, знімає напругу і тому особливо корисний при тензіонних головних болях. У деяких випадках придушити інтенсивну головний біль допомагає простий чорний кава без добавок типу цукру або молока. Корисні при головному болю і гарячі ванни з ефірними маслами — аромат ефірних олій заспокоює і знімає напругу, а гаряча вода розслаблює м’язи і підсилює кровообіг, допомагаючи швидше усунути головний біль напруги. Комусь від головного болю допомагають позбутися гарячі або, навпаки, крижані компреси.

  Способи боротьби з болісною головним болем різноманітні та індивідуальні. Навіть такі, здавалося б, прості «ліки» від головного болю, як кава або гаряча ванна, підходять далеко не кожному, а деякі з них і зовсім здатні завдати шкоди — тому, вибираючи спосіб позбавлення від головного болю, необхідно враховувати, в першу чергу , і власний стан здоров’я.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.