Потріскані губи — доглядайте за губами правильно

Сонце, вітер, мороз, спека — вплив всіх погодних явищ в першу чергу відчуває на собі шкіра, і губи найчастіше страждають найбільше. Через дуже тонкого шару шкіри і відсутності сальних залоз вони часто висихають, тріскаються, і вимагають від нас ретельного догляду. Опалення в будинках, кисла і гостра їжа, зубна паста можуть ще більше погіршувати стан губ.

Крім того, губи можуть тріскатися через звичку облизувати їх. Коли слина випаровується з їхньої поверхні, а це відбувається дуже швидко, губи позбавляються ще більшої кількості вологи. Більш того, в слині містяться речовини, які допомагають розщеплювати їжу — зрозуміло, вони не роблять сприятливого впливу на губи.

Спроби видалити лусочки сухої шкіри з потрісканих губ призводять до того, що процес загоєння уповільнюється. Іноді в тріщини на губах потрапляють бактерії, що викликають інфекцію. Нарешті, подразнення шкіри потрісканих губ може пробудити дрімаючий герпес.

Заходи захисту

Щоб губи виглядали добре, їм необхідний захист. Бальзам для губ забезпечить необхідний захист, або допоможе губам швидше зажити, якщо вони вже потріскалися. Вибирайте бальзами з такими інгредієнтами, як рицинова олія, соняшникова олія, масло ши, гліцерин. Крім того, настійно рекомендується використовувати бальзами для губ з сонцезахисним фільтром — навіть якщо ви живете ближче до північного полюсу, ніж до екватора.

Уважно вивчайте склад бальзаму. Деякі інгредієнти, наприклад, екстракт евкаліпта, ментол і камфора, можуть викликати роздратування і сухість губ.

Людям, схильних до появи вугрової висипки і прищів, слід уникати бальзамів, до складу яких входить вазелін.

Потріскані губи також можна змащувати різними рослинними оліями, вершковим маслом, гусячим жиром. Поки губи не заживуть, уникайте занадто гарячою, гострої, або кислої їжі; обережно користуйтеся зубною щіткою — намагайтеся не зачіпати губи щетиною.

Зверніть увагу на свій раціон. Нестачі жирних кислот і ненасичених кислот може стати однією з причин того, що шкіра губ починає висихати і тріскатися.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.