Посткоїтальний контрацептиви — ефективні, але небезпечні

Посткоїтальний контрацептиви бажане мати в домашній аптечці, оскільки завжди може виникнути щось непередбачене, наприклад, порватися презерватив. Але от чого не варто робити, так це використовувати посткоїтальні контрацептиви в якості постійного засоби попередження небажаної вагітності.

Чому посткоїтального контраціптівамі не варто користуватися постійно

Посткоїтальний контрацептиви призначені для того, щоб в екстреному порядку запобігти незаплановану вагітність після незахищеного статевого акту. В даний час для цього існує два види контрацептивів: зміст сперміциди й синтетичні гормони — аналоги натуральних жіночих статевих гормонів.

І ті, і інші препарати призначені саме для екстреної профілактики вагітності, але не для постійного використання, так як вони можуть викликати порушення нормальної мікрофлори піхви і різке порушення гормонального фону.

Сперміцидні препарати

Сперміцидні кошти — це препарати, які вбивають сперматозоїди. До сперміциду відносяться такі контрацептиви, як фарматекс, концептрол, Делфін, орто, коромекс та інші. Випускаються вони в різних формах: у вигляді кремів, вагінальних свічок, пінок, плівок, таблеток для місцевого застосування.

Одним із препаратів цього ряду є фарматекс, який володіє сперміцидним і протимікробну дію. Фарматекс ушкоджує мембрани сперматозоїдів, що призводить до їх руйнування і запобіганню вагітності. Відбувається це дуже швидко, протягом близько двадцяти секунд. Одна доза Фарматекс руйнує сперматозоїди, що містяться в одному еякуляті.

Крім того, фарматекс володіє антибактеріальною і противірусною активністю, пригнічує розмноження найпростіших, тому він здатний запобігти не тільки вагітність, але і зараженню статевими інфекціями. Фарматекс здатний пригнічувати діяльність збудників таких інфекцій, що передаються статевим шляхом, як гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, статевий герпес. Не пригнічує фарматекс розвитку збудників мікоплазмозу, гарднереллеза, кандидозу і сифілісу. Але тривале застосування препарату не може не позначитися на стані нормальної мікрофлори піхви, тому в жінок, які його часто використовують, розвивається дисбактеріоз піхви (вагіноз) і запальні захворювання.

Фарматекс може застосовуватися для попередження небажаної вагітності не тільки в екстрених випадках, але і при наявності протипоказань до застосування гормональних контрацептивів, після пологів і під час годування грудьми дитини, після аборту, а також у тих випадках, коли пропущений черговий прийом таблетки гормонального контрацептиву. Але протягом обмеженого часу.

Застосування Фарматекс не усуває повністю можливість незапланованої вагітності, тому його рекомендується використовувати одночасно з іншими способами запобігання. Після незахищеного сексу рекомендується використовувати Фарматекс не пізніше, ніж через 90 секунд після статевого акту (саме цей час потрібний сперматозоїдам для проникнення у внутрішні статеві органи жінки). Після його застосування забороняється спринцюватися, так як це підвищує ризик позаматкової вагітності, а також розвитку запальних процесів — це відноситься до всіх сперміцидним засобам.

Постинор

Постинор — це гормональний контрацептив, призначений для екстреного використання з метою попередження незапланованої вагітності. Постінор містить синтетичний гормон, аналогічний жіночого статевого гормону прогестерону (левоноргестерел), який гальмує процес овуляції (яйцеклітина не виходить з яєчника), перешкоджає запліднення яйцеклітини сперматозоїдами (в тому випадку, якщо овуляція все ж таки відбулася) і змінює нормальну структуру внутрішньої поверхні матки (то Тобто якщо зачаття все ж сталося, то відбувається аборт).

Постинор рекомендується приймати двічі: перший раз відразу після незахищеного статевого акту (або не пізніше, ніж через три доби), другий раз — через 12 годин після першого.

Препарат досить ефективний, він здатний запобігти майже 90% небажаної вагітності. При цьому, чим раніше після статевого акту прийнятий постинор, тим більше шансів на попередження вагітності. Використовувати цей препарат частіше, ніж раз на місяць не рекомендується, оскільки він здатний викликати маткові кровотечі, а також стійке порушення функції яєчників.

Постинор можна застосовувати тільки тим жінкам, які мають регулярний менструальний цикл, в іншому випадку ефективність препарату знижується, крім того, у таких жінок може настати стійке порушення гормонального фону, аж до повної відсутності менструації. Протипоказаний постинор хворим, страждаючим захворюваннями печінки і жовчного міхура, а також підліткам.

Посткоїтальний контрацептиви вимагають правильного грамотного використання.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.