Посткоїтальний контрацептиви — чи надійні вони?

загрузка...

Посткоїтальна контрацепція — це екстрений вид контрацепції, саме тому він не може бути постійним. Методи контрацепції посткоїтальний застосовуються після назащіщенного статевого акту і дозволяють уникнути небажаної вагітності. Але жоден з цих методів не є надійним на сто відсотків.

Способи контрацепції посткоїтальний

У сучасній, грамотної жінки приводів для використання контрацепції посткоїтальний повинно бути небагато. Це згвалтування, порушення бар’єрних засобів контрацепції (наприклад, порвався презерватив) та інші аналогічні ситуації. Для постійного використання існують інші методи, з якими жінку може ознайомити акушер-гінеколог жіночої консультації.

Є кілька способів посткоїтальний контрацепції. Безпосередньо після статевого акту можна провести спринцювання з подальшим введенням у піхву сперміцидних препаратів, протягом перших двох діб можна прийняти таблетку Постинор, протягом трьох діб можна прийняти будь-які комбіновані (складаються з двох видів гормонів) гормональні контрацептиви. Нарешті, якщо після незахищеного статевого акту пройшло п’ять діб (але не більше) можна ввести внутрішньоматкову спіраль (її встановить акушер-гінеколог в жіночій консультації). Останній спосіб екстреної контрацепції є одночасно і постійним.

Спринцювання з подальшим введенням у піхву сперміцидних препаратів

Спосіб полягає в тому, що сперма механічно віддаляється з піхви шляхом його промивання. Це можна робити просто кип’яченою водою, після чого застосовуються сперміциди (засоби, що руйнують сперматозоїди).

Спосіб дуже ненадійний, тому що сперматозоїди вже через 1,5 хвилини проникають через шийку матки в її порожнину, а потім в маткові труби. Тому все потрібно робити дуже швидко, протягом цих півтора хвилин.

До сперміциду відносяться такі контрацептиви, як фарматекс, концептрол, Делфін, орто, коромекс та інші. Випускаються вони в різних формах: у вигляді кремів, вагінальних свічок, пінок, плівок, таблеток для місцевого застосування.

Гормональні препарати як засіб для контрацепції посткоїтальний

До таких засобів відносяться постинор і комбіновані гормональні контрацептиви.

Постинор спеціально призначений для екстреного попередження небажаної вагітності. Він містить синтетичний аналог жіночого статевого гормону прогестерону левоноргестрел, який пригнічує діяльність інших жіночих статевих гормонів естрогенів, перешкоджаючи тим самим зачаття.

Після незахищеного статевого акту потрібно прийняти одну таблетку Постинор. Краще це зробити відразу, але можна і протягом трьох діб. Через 12 годин після першої таблетки приймають другу таблетку.

Після прийому постинора можуть з’явитися такі побічні ефекти, як нудота, блювання, біль у животі, кров’янисті виділення, вкорочення менструального циклу.

Протипоказаннями для прийому постинора є захворювання печінки і жовчного міхура, неповнолітній вік, вагітність і годування грудьми дитини.

Постинор рекомендується використовувати жінкам з регулярним менструальним циклом, так як великі дози гормонів можуть викликати стійкі порушення гормонального фону. З цієї ж причини постинор не можна використовувати в якості постійного контрацептиву.

Комбіновані гормональні контрацептиви також можуть бути використані для посткоїтальний контрацепції. Але застосовувати їх можна тільки після консультації акушера — гінеколога і в призначеною ним дозуванні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.