Постинор — застосовувати дуже обережно!

Постинор — це засіб екстреної контрацепції, яке можна використовувати після незахищеного статевого акту або в разі, якщо інший метод захисту від вагітності не спрацював. Засоби контрацепції такого роду іноді називають також «на ранок після». У кожній упаковці постинора знаходяться дві круглі білі таблетки. Кожна з них містить 750 мікрограмів левоноргестрелу, який і є активним компонентом цього препарату.

Принцип дії

За оцінками експертів, прогестерон запобігає вагітності у 85% випадків, тобто не є абсолютно надійним засобом захисту.

Вважається, що активний компонент постинора не дає яйцеклітині вийти з яєчника, або, якщо вона вже вийшла, запобігає запліднення яйцеклітини сперматозоїдом. Якщо ж запліднення вже відбулося, леворгестрел перешкодить плодовому яйцю впровадитися в стінки матки. У разі ж, якщо імплантація ембріона встигла відбутися, постинор не допоможе — він може лише запобігти настання вагітності, але не перервати її.

Тому першу таблетку Постинор рекомендується приймати протягом сімдесяти двох годин після незахищеного сексуального контакту. Чим менше часу пройшло, тим ефективніше працює медикамент. Другу таблетку потрібно прийняти через 12 годин (і не більше, ніж через 16 годин) після першої.

Деякі фахівці сьогодні радять приймати відразу дві таблетки.

Ефективність при цьому, на їхню думку, не змінюється, зате виключається ймовірність того, що жінка забуде прийняти другу пігулку чи втратить її — що трапляється досить часто.

Протипоказання до прийому

Не приймайте препарат у таких випадках:

 • Якщо ви вже вагітні або припускаєте, що можете бути вагітні
 • Якщо у вас була затримка місячних або якщо попередня менструація була незвичайною
 • З часу вашої попередньої менструації у вас вже був незахищений секс і з тих пір пройшло більше 72 годин
 • Вам відомо, що у вас алергія на компоненти ліків
 • Крім того, якщо у вас є захворювання тонкого кишечника (наприклад, хвороба Крона), серйозні порушення роботи печінки, підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, хвороби серця, інсульт або рак грудей в анамнезі, порадьтеся з лікарем, перш ніж приймати препарат .

  Коли знижується ефективність постинора

  Постинор може бути неефективний для тих, хто приймає барбітурати та інші медикаменти, які використовуються для лікування епілепсії (наприклад, примідон, фенітоїн і карбамазепін), ліки від туберкульозу (рифампіцин, рифабутин), грибкових інфекцій (гризеофульвін), препарати, до складу яких входить звіробій, а також засоби, що застосовуються для терапії ВІЛ-інфікованих.

  Якщо після прийому постинора ваші місячні були незвично слабкими або, навпаки, більш інтенсивними, ніж завжди, проконсультуйтеся з гінекологом. Це також слід зробити, якщо ви завагітніли після того, як прийняли постинор. Хоча немає свідчень того, що постинор негативно позначається на розвитку дитини, вам доведеться пройти особливо ретельне обстеження.

  Постинор не можна приймати постійно

  Постинор не можна використовувати як засіб контрацепції постійно. Якщо приймати його частіше одного разу на місяць, з’являється висока ймовірність порушення менструального циклу, так як доза гормону, що міститься в таблетках, дуже велика. Також слід мати на увазі, що, як і інші засоби контрацепції, за винятком презервативів, він не може захистити вас від будь-яких захворювань, що передаються статевим шляхом.

  Приблизно одна жінка з чотирьох після прийому постинора відчуває нудоту. Якщо вас вирвало протягом трьох годин після прийому першої або другої таблетки, потрібно звернутися за порадою до лікаря або провізора.

  У більшості жінок місячні після прийому постинора починаються в очікуваний час, але в деяких випадках вони можуть початися раніше чи пізніше передбачуваного терміну. Кровотеча може бути тривалішою і сильніше, ніж звичайно.

  Іноді у препарату спостерігаються такі побічні ефекти, як запаморочення, болі в нижній частині живота і підвищена стомлюваність. Ці симптоми минають через кілька днів і, як правило, не вимагають втручання лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.