Постинор: як приймати і який механізм дії

Незважаючи на широкий вибір протизаплідних засобів, представлених в аптеці, інколи трапляються ситуації, коли необхідно скористатися методом екстреної контрацепції. Практично кожна жінка рано чи пізно стикається з подібним, і тоді виникає питання: «Як же уникнути небажаної вагітності?» Багато хто чув про такий лікарський препарат, як Постінор, і більшість жінок їм користувалася. Але для запобігання незапланованої вагітності необхідно знати, як приймати Постинор. Від дотримання правил прийому залежить не тільки протизаплідний ефект, але й можливе побічна дія препарату.

Що таке Постинор

Постинор є препаратом, який чинить контрацептивний, прогестагенних і антиестрогенної ефекти. Основною діючою речовиною Постінора є левонргестрел. Препарат застосовується тільки в цілях екстреної, або пожежної контрацепції. В одній таблетці Постінора міститься 750 мкг левоноргестрелу, який також входить і в інші гормональні протизаплідні таблетки для постійного застосування. Відмінність в тому, що в Постинор активної речовини значно більше.

В упаковці міститься дві таблетки, необхідні для одного разу попередження небажаної вагітності.

Механізм дії

Препарат надає різну дію в залежності від фази менструального циклу. Механізм дії Постінора заснований на трьох моментах:

 • уповільнення або запобігання виходу зрілої яйцеклітини з яєчника в першу фазу менструального циклу (блокада овуляції);
 • перешкоджає злиттю яйцеклітини і сперматозоїда (запліднення) та / або впровадженню заплідненої яйцеклітини в товщу слизової оболонки матки (імплантація) у другу фазу циклу;
 • викликає загустіння слизу в цервікальному каналі, що перешкоджає проникненню сперматозоїдів в порожнину матки (незалежно від стадії менструального циклу).
 • Як правильно приймати

  Для того щоб препарат проявив своє протизаплідний дію, необхідно дотримуватися правил його прийому. Першу таблетку (750 мкг) слід прийняти не пізніше 72 годин (тобто протягом трьох діб) після незахищеного статевого акту. Важливо знати, що чим раніше була випита перша таблетка, тим більше вірогідності запобігти небажаній вагітності. Другу таблетку з упаковки (750 мкг) необхідно прийняти рівно через дванадцять годин після прийому першої, на не пізніше шістнадцяти годин. Деякі фахівці щоб уникнути пропуску прийому другої дози рекомендують одночасно прийняти дві таблетки. У разі виникнення блювоти протягом двох годин після прийому будь-якої таблетки слід повторити прийом препарату і звернутися до лікаря для консультації. Для зменшення ймовірності блювоти таблетки варто приймати після їжі.

  Щоб уникнути порушень розрахунку часу для прийому другої таблетки бажано відразу обчислити годину, в який покладається випити повторну дозу препарату. Для зручності всі дані про Постинор і його можливих побічних ефектів рекомендується заносити в календар або щоденник менструації.

  Менструація після прийому гормонального засобу, як правило, настає у визначений термін. Але в деяких випадках можливо більш раннє (на кілька днів) або більш пізній початок місячних. Слід враховувати, що після прийому Постінора можлива поява міжменструальних виділень малої або середньої інтенсивності. У разі відсутності менструації через три тижні після вживання препарату необхідно звернутися до лікаря для виключення вагітності.

  Що необхідно враховувати при прийомі Постінора

  Важливо пам’ятати, що препарат використовується тільки як засіб екстреної контрацепції і його не можна застосовувати в якості таблеток для регулярного прийому. Крім того, Постинор не завжди здатний запобігти небажаній вагітності, особливо, якщо жінка не пам’ятає час статевого акту, або до нього був ще один незахищений коїтус.

  У разі стався запліднення і прийому препарату необхідно враховувати можливість виникнення позаматкової вагітності. Таблетки Постинор не можна використовувати частіше, ніж раз на місяць (оптимально не більше трьох разів на рік) Після застосування Постінора бажано відвідати лікаря і вирішити з ним питання про регулярної контрацепції.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.