Постинор: протипоказання до застосування не слід ігнорувати

загрузка...

У Росії до цих пір зберігає популярність таке засіб екстреної контрацепції, як Постінор. Здавалося б, як просто: випив таблетку після незахищеного статевого акту, повторив прийом через дванадцять годин і проблема виникнення небажаної вагітності вирішена. Але все ж не варто забувати, що «благими намірами вистелена дорога до пекла», і необдумане використання препарату може призвести не тільки до розвитку побічних реакцій, але й до незворотних, часом, наслідків. Всі, без винятку лікарські препарати мають протипоказання до застосування, в тому числі і вітаміни. Не є винятком і Постинор, тому перед його застосуванням слід проконсультуватися з лікарем і врахувати можливі протипоказання.

Склад і механізм дії Постінора

Постинор використовується як засіб посткоїтальний або пожежної контрацепції після незахищеного статевого акту, згвалтування, пошкодження або зісковзування презерватива. До складу Постінора входить левоноргестрел, який є активним діючою речовиною препарату. Зміст левоноргестрелу в одній таблетці Постінора становить 0,75 мг (750 мкг). В одній упаковці міститься дві таблетки препарату.

Дія левоноргестрелу засновано на зміні слизу цервікального каналу (вона стає густою і в’язкою, що перешкоджає просуванню сперматозоїдів в порожнину матки). Також левоноргестрел гальмує овуляцію шляхом уповільнення або запобігання виходу яйцеклітини з яєчника, а в разі сталася овуляції порушує рух яйцеклітини і процес імплантації її в слизовій оболонці матки.

Протипоказання до використання

Як було зазначено вище, Постинор необхідно застосовувати з підвищеною обережністю і тільки після консультації лікаря-гінеколога. Враховуючи ударну дозу левоноргестрелу, яка міститься в препараті, Постинор здатний викликати не тільки розвиток побічних ефектів, але і до виражені гормональні порушення. Основним моментом, і, відповідно протипоказанням для вживання препарату є його часте застосування (більше одного разу на місяць). В ідеалі варто взагалі відмовитися від прийому Постінора, або не користуватися даним методом запобігання небажаної вагітності частіше трьох разів на рік, так як практично у кожної жінки можна виявити ті чи інші протипоказання:

 • Захворювання печінки та жовчовивідних шляхів (гепатит, холецистит, жовчокам’яна хвороба та інші), в тому числі і в анамнезі
 • Всім відомо, що печінка є головним органом, який пропускає через себе і руйнує токсини. Не є винятком і гормональні препарати. Отже, прийом Постінора збільшує навантаження на печінку, а при наявності патологічних станів жовчовидільної системи можливе загострення хронічного захворювання та / або розвиток жовтяниці.

 • гормональнозависимой новоутворення
 • гормональнозависимой новоутворення (матки, яєчників, молочної залози), особливо злоякісні, є протипоказанням до застосування препарату, так як левоноргестрел може спровокувати зростання і / або метастазування пухлини. Крім того, вживання Постінора на тлі подібних пухлин може викликати масивне маткова кровотеча.

 • Порушення менструального циклу
 • Постинор часто призводить до різних порушень менструального циклу та гормонального дисбалансу. Не рекомендується його використання при нерегулярному циклі або при наявності кровотеч з статевих шляхів неясного походження.

 • Підвищена згортання крові
 • Схильність до підвищеної згортання крові свідчить про можливість утворення тромбів і тромбоемболій. Левоноргестрел, як і всі гестагени, викликає згущення крові, тому застосування препарату протипоказане при різних захворюваннях крові, особливо якщо в анамнезі присутні тромбози і тромбоемболії.

 • Вагітність
 • Постинор не здатний перервати вже існуючу вагітність, але завдати непоправної шкоди організму в його силах. Також є протипоказанням до застосування препарату і підозра на вагітність.

 • Період статевого дозрівання
 • У період статевого дозрівання відбувається становлення менструальної функції, підготовка дівчинки до вагітності і виношування дитини в майбутньому. Використання Постінора в цей період може призвести до порушення менструальної функції, гормонального зриву і навіть до безпліддя.

 • Підвищена чутливість до левоноргестрелу (є відносним протипоказанням)
 • Нервово-вегетативні розлади (головний біль, мігрень).
 • Важкі захворювання кишечнику (хвороба Крона) порушують процес всмоктування і виведення препарату.
 • Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.