Постинор і алкоголь — чи варто поєднувати?

Так як виробник постинора (угорська фармацевтична компанія Гедеон Ріхтер) не вказує в інструкції, що поєднання постинора і алкоголю протипоказане, то, очевидно, нічого жахливого при цьому статися не повинно. Але от тільки чи варто поєднувати ударні дози гормонів зі спиртними напоями і навіщо?

Постинор плюс алкоголь — вплив на печінку

Постинор не можна застосовувати при порушенні функції печінки через те, що він розкладається в ній на метаболіти. При порушеннях функції печінки кількість постинора в крові різко збільшується. А так як в Постінор містить дуже велика доза левоноргестрелу — синтетичного аналога натурального жіночого статевого гомону прогестерону, то дія його може бути непередбачуваним.

При прийомі алкоголю функція печінки може дещо знижуватися. Наскільки саме, залежить, по-перше, від дози і фортеці алкоголю, а по-друге — від індивідуальних особливостей організму. Адже далеко не всім жінкам відомо, наскільки правильно функціонує їх печінка, цілком можливо, що є якісь незначні порушення в її роботі, наприклад, через відсутність або недостатню кількість того чи іншого ферменту. І ніхто не знає, як саме відреагує «завантажена важкою роботою» по переробці постинора печінку на вживання спиртних напоїв.

Постинор плюс алкоголь — можливість сильних кровотеч

Після прийому постинора, коли проходить його дію, відторгається слизова оболонка порожнини матки і може початися сильна кровотеча, так як постинор містить велику дозу гормонів. Це стан саме по собі може бути небезпечним аж до того, що зажадає екстреної медичної допомоги.

Якщо ж прийняти в цей момент алкоголь, то загроза кровотечі може різко підсилитися. Алкоголь робить двофазне вплив на кровоносні судини. У першу фазу, відразу після прийому, він викликає різке розширення кровоносних судин (звідси збільшується ризик неконтрольованих кровотеч). У другій фазі сп’яніння кровоносні судини звужуються.

Така дія алкоголю може створити загрозу сильної кровотечі.

Постинор і алкоголь — а якщо все ж наступить вагітність?

Постинор є ефективним контрацептивним препаратом для екстреної профілактики вагітності, але 100%-ої ефективності немає в жодного гормонального контрацептиву, тому і при застосуванні постинора вагітність наступити може.

Як впливають великі дози левоноргестрелу на запліднену яйцеклітину? Вважається, що вираженого негативного впливу (в тому числі тератогенного — зухвалого аномалії розвитку) на запліднену яйцеклітину цей препарат не чинить. Тим більше що в перший тиждень після запліднення яйцеклітина існує в автономному режимі і ніяк не залежить від організму матері (зародок живиться запасами, які залишилися в яйцеклітині). Не остаточно питання про вплив великих доз гестагенів на організм плода не вивчений. Тим не менше, якщо вагітна жінка приймала постинор, це не є приводом для переривання вагітності.

А тепер уявіть ситуацію, коли жінка впевнена в тому, що попередила вагітність, вживає алкоголь, який, на відміну від постинора робить дуже негативний вплив на плід, а вагітність все-таки наступає. Ось тут вже виникає проблема: як подіє на зародок поєднання постинор плюс алкоголь, не знає ніхто. І тут теж багато що залежить від індивідуальних особливостей організму жінки, а також від кількості та фортеці прийнятого алкоголю.

Якщо така жінка все ж таки вирішить зберегти вагітність і буде регулярно спостерігатися в жіночій консультації, то шанс попередити народження хворої дитини все ж таки є, тому що в процесі обстеження виявляються практично всі аномалії розвитку і жінці завжди можуть перервати вагітність за показаннями з боку плода .

У випадку, якщо вагітність буде пущена на самоплив і спостереження в жіночій консультації (в тому числі різноманітні дослідження) будуть проводитися нерегулярно, ймовірність народження хворої дитини зростає.

Так пити чи не пити?

Фармацевтична фірма Гедеон Ріхтер, яка виробляє постинор, випускає якісні лікарські препарати і завжди дуже детально вказує в інструкціях до них будь-які можливі (навіть якщо на практиці такі не зустрічаються) ускладнення. І якщо про поєднання постинора з алкоголем там нічого не сказано, значить невелика кількість спиртного навряд чи викличе ускладнення і вже точно не знизить ефективність препарату. При цьому, звичайно ж, виробники ніяк не враховують вплив алкоголю на плід у випадку, якщо вагітність все ж настала.

Поєднання постинора з алкоголем навряд чи дасть негайне важке ускладнення, але чи варто «гра свічок»?

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.