Постійна відрижка: як запобігти і вилікувати?

Зазвичай лікарі не ставляться серйозно до такої проблеми, як відрижка, і для її лікування прописують антациди. Однак відрижка може бути симптомом таких серйозних порушень, як нестача шлункового соку або травних ферментів, через що їжа, яку вони їдять, просто застряє в шлунку і тонкому кишечнику. Коли це трапляється, з їжі утворюються гази, які викликають здуття живота і постійну відрижку.

Що допомагає при відрижці?

Деякі люди відригують цілими днями — так буває при аерофагії, стані, яке характеризується надмірним заковтуванням повітря. Для тимчасового симптомів полегшення можна прийняти безрецептурні антациди.

Однак якщо у вас постійна відрижка, ці препарати не дадуть тривалого ефекту. Є кілька природних засобів, які допомагають запобігти або вилікувати постійну відрижку. Може бути, самий надійний засіб для цього — імбир. Він приносить практично миттєве полегшення, стимулює травлення, і в довгостроковій перспективі позбавляє від відрижки. Крім того, він допомагає запобігти виникненню такої проблеми в майбутньому. Приймайте 1-2 капсули по 550 мг або 30 крапель імбирною настойки перед кожним прийомом їжі. Або, якщо хочете, можете імбирний чай — теж перед прийомом їжі або разом з їжею.

Можна також приймати травні ферменти в капсулах, таблетках, або у вигляді порошку.

При поганому і нерегулярному харчуванні організм перестає виробляти травні ферменти в нормальній кількості, результатом чого може стати постійна відрижка. Ці ферменти містять такі речовини: протеаза, панкреатин, амілаза, ліпаза, целлюлаза, лактази, і мальтаза. Приймайте ферментні комплекси, в яких є всі ці речовини.

Кардамон допоможе при відрижці

Кардамон — ще один засіб від постійної відрижки, яке, до того ж, заспокоює шлунок. Він зменшує м’язові спазми, які знаходяться серед причин відрижки. Крім того, кардамон збільшує вироблення травної рідини, завдяки чому їжа краще перетравлюється і утворюється менше газів. Заварюйте чай з кардамону: 1 чайна ложка на чашку води, дайте настоятися 10 хвилин, і пийте.

Відрижка у дітей

Ви чули цей звук не раз. Якщо це трапляється вдома — ви думаєте, що тут немає нічого страшного, якщо ж при сторонніх, в громадському місці, відчуваєте ніяковість. Втім, над цим завжди можна посміятися, і м’яко нагадати дитині, що в таких випадках варто вибачатися перед присутніми. Як правило, відрижка у дітей є нормою, однак іноді вона може вказувати на більш серйозну проблему.

Що таке «нормально»?

Нормальність — взагалі досить суб’єктивне поняття, і відрижки це стосується теж. У деяких культурах відрижка дітей є компліментом для кухаря, в інших це неприпустимо. Так що краще розглянути норму з погляду біології.

відригують після їжі 3-4 рази нормально, оскільки разом з їжею ми ковтаємо повітря, що потім виходить назад. Це вірно як для дорослих, так і для дітей. У дітей також може бути відрижка після активних ігор, занять спортом або після того, як вони дуже збуджено щось розповідали, ковтаючи при цьому повітря. Ці причини відрижки можна контролювати і вони не є ознаками яких захворювань. Неконтрольована відрижка відбувається частіше звичайних трьох-чотирьох разу після їжі.

Причини

Відрижка у дітей може мати десятки причин. Одна з найпоширеніших — непереносимість лактози, яка характеризується тим, що організм не може перетравлювати міститься в молоці лактозу. Іншими причинами відрижки у дітей можуть бути непрохідність кишечнику, синдром подразненої кишки, невиразкова диспепсія, кислотний рефлюкс і грижа стравохідного отвору діафрагми.

Вік

Як правило, неконтрольована відрижка у дітей з часом пропадає. Коли діти ростуть, біохімія організму змінюється таким чином, що вони починають краще перетравлювати деякі продукти, через що зменшується утворення газів. Захворювання, що викликають відрижку, такі як кислотний рефлюкс, нерідко теж проходять з віком, коли структура тканин горла і стравоходу стане більш зрілою.

Тривожні ознаки

Якщо відрижка має неприємний запах, або якщо вона супроводжується болями в животі, це може говорити про порушення роботи травної системи, які потребують лікування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.