Постава — кілька корисних порад для бажаючих ходити прямо

Хочете виглядати стрункішою, не харчуючись тільки салатами і морквяним соком? Тоді тримайте голову прямо і розправте плечі, оскільки ніщо не привертає увагу до недоліків людини (включаючи зайві кілограми) так, як погана постава.

У школі і вдома дітям не дарма постійно нагадують, щоб вони тримали спину прямо.

Правильна постава — це спосіб сидіти, стояти, ходити і лежати так, щоб максимально полегшити роботу підтримуючим тіло м’язам і суглобам. Така постава:

 • Усуває зайве навантаження на м’язи і суглоби, запобігаючи, таким чином, надмірне зношування суглобів, що може привести до артриту;
 • Запобігає фіксацію хребта в аномальному положенні;
 • Покращує витривалість завдяки оптимальному використанню м’язів;
 • Запобігає болю в спині, м’язові й інші болі;
 • Покращує зовнішній вигляд і підвищує впевненість у собі.
 • Якщо у людини погана постава, ту напругу, яка постійно відчувають його м’язи, суглоби, а також внутрішні органи, може призвести до хронічних болів у спині, головних болів, і навіть проблемам з диханням.

  Щоб виправити поставу, потрібно звернути увагу на те, як ви стоїте, сидите і спите.

  Як ви стоїте

  Підійдіть до дзеркала і зверніть увагу на те, як саме ви стоїте. Плечі опущені, голова нахилена вперед? Відведіть плечі назад, так, щоб вони були на одній лінії з мочками вух. Розправляти плечі занадто сильно не варто — це буде надмірно напружена поза. Втягніть живіт, щоб він не збільшував навантаження на хребет, і випряміть коліна.

  Стояти потрібно так, щоб якомога менше ваги доводилося на п’яти — це завдання подушок стопи, використовуйте їх.

  Те, як ви піднімаєте тяжкості, теж дуже важливо для постави. Щоб підняти щось важке, не нахиляйтеся, а присідайте, і потім піднімайтеся так, щоб вага припадала на ноги, а не на спину.

  Як ви сидите

  Добре відомо, що сидяча робота шкодить поставі — а зараз все більше людей працюють в офісах, проводячи практично весь день за робочим столом. Коли ви сидите, хребет повинен приймати свою нормальну S-подібну форму. Для цього дуже важливо, щоб спинка стільця добре підтримувала поперек. Сучасні ергономічні стільці можуть коштувати дорого, але їх відсутність можна виправити, поклавши між попереком і спинкою стільця згорнутий рушник.

  Тепер потрібно звернути увагу на те, як розподіляється ваш вагу. Може бути, він припадає тільки на одне стегно, або на ноги? Для правильної постави важливо, щоб, коли ви сидите, вага тіла був розподілений рівномірно.

  Не нахиляйтеся над столом; якщо вам потрібно бути ближче до нього — рухайте стілець.

  Ноги повинні стояти на підлозі рівно, коліна повинні бути зігнуті під кутом 90 градусів. Якщо працюєте за комп’ютером, руки повинні згинатися під таким же кутом, інакше ви будете швидше втомлюватися.

  Як ви спите

  Постава залишається поставою завжди, навіть коли ви спите. Якщо вранці у вас болить спина, ймовірно, у вас занадто м’який матрац — він не підтримує спину в достатній мірі, і вона не може нормально відпочити навіть вночі. Поза, в якій ви спите, теж має значення для постави. Найкраще спати на боці; найшкідливіша поза для сну з точки зору постави — лежачи на животі.

  Незручна подушка також може негативно вплинути на поставу — так само, як і звичка спати без подушки.

  Фізичні навантаження

  Ніякі зусилля по поліпшенню постави не принесуть користь, якщо ваші м’язи занадто слабкі, щоб підтримувати хребет. Тому необхідно регулярно займатися спортом, приділяючи увагу всім групам м’язів, а також виконуючи спеціальні вправи для поліпшення постави і зміцнення м’язів спини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.