Пошкодження сухожиль: потрібна допомога

Сухожилля — це міцна тканина, яка з’єднує м’язи і кістки. Найчастіше пошкоджуються сухожилля в плечовому, ліктьовому, і інших суглобах. Як правило, пошкодження сухожиль відбувається поступово, в результаті тривалого навантаження на суглоб, наприклад, під час занять спортом. Процес старіння також може бути причиною пошкодження сухожиль.

Симптоми

Зазвичай симптомами пошкодження сухожиль є біль, ригідність і слабкість в області ураженого суглоба. Біль може посилюватися при напрузі ураженого сухожилля; у деяких пацієнтів вона стає сильнішою ночами або вранці. Пошкодження сухожилля може супроводжуватися хворобливістю і почервонінням шкіри, набряком та запаленням.

Діагностика

Щоб діагностувати пошкодження сухожиль, лікар вивчає анамнез і розпитує пацієнта про обставини, при яких могло відбутися пошкодження. При необхідності проводиться обстеження з використанням рентгена, ультразвуку, і магнітно-резонансної томографії.

Лікування

У більшості випадків пошкодження сухожиль можна вилікувати в домашніх умовах. Для в першу чергу цього необхідно звільнити пошкоджене сухожилля від навантажень. Протягом перших 72 годин потрібно кожні години на 10-15 хвилин прикладати до хворого суглоба холодні компреси. Безрецептурні знеболюючі, наприклад, парацетамол, ефективно усуваються дискомфорт і слабкий біль.

Коли ви відчуєте себе краще, можете повертатися до своїх справ, але будьте обережні. Повертайтеся до звичних навантажень поступово, щоб не допустити повторного ушкодження сухожилля. Обов’язково розігрівайтеся перед кожним тренуванням. Після тренувань прикладайте до шкіри над пошкодженим сухожиллям лід, навіть якщо біль вже пройшла.

Якщо домашнє лікування не допомагає, лікар може рекомендувати фізіотерапію. При серйозному ушкодженні сухожилля може знадобитися тривале лікування з використанням ортопедичних пристроїв.

Повне загоєння пошкоджених сухожиль може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців. Будьте терплячі і ретельно дотримуйте приписи лікаря. Перш ніж повертатися до занять спортом, порадьтеся з лікарем, тренером, або більш досвідченим спортсменом про те, як в майбутньому уникнути пошкодження сухожиль. Якщо ж травма отримана на роботі, спробуйте змінити робоче місце таким чином, щоб не допустити подібних травм в подальшому.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.