Порушення менструального циклу — чи правильний у вас період?

загрузка...

До порушень менструального циклу відносять будь-які незвичайні симптоми , що з’являються в ході менструального циклу — як фізичні, так і психологічні. У деяких жінок всі етапи менструального циклу проходять без проблем, місячні починаються під час, не супроводжуються сильними болями, а зміни настрою знаходяться в рамках норми. Однак багато жінок на різних етапах менструального циклу стикаються з різними проблемами — від таких, які можна просто перечекати, до тих, з якими краще звернутися до лікаря.

Типи порушень менструального циклу

Аномальні маткові кровотечі (менорагія — дуже рясні менструальні кровотечі, метрорагія — маткові кровотечі в проміжках між менструаціями).

 • Аменорея — відсутність менструальної кровотечі.
 • Дисменорея — дуже болісні менструації.
 • Передменструальний синдром.
 • передменструального дисфоричного порушення.
 • Менорагія
 • В однієї з п’яти жінок менструальні кровотеча настільки сильні, що їм доводиться вноситися зміни в свою звичайну діяльність. Кровотеча вважається сильним, якщо вона заважає жінці виконувати свої повсякденні обов’язки. У нормі за час менструації жінка втрачає приблизно 5 столових ложок крові. При менорагії об’єм крові в 10-25 разів більше. при цьому жінці доводиться міняти прокладки або тампони не 3-4 разів на день, а щогодини.

  Менорагія

  Менорагія особливо зустрічається у підлітків, коли менструальний цикл для організму ще незвичний, і у жінок старше 40 або 50 років, при наближенні менопаузи. Причиною цього порушення менструального циклу можуть бути:

 • Гормональний дисбаланс
 • Структурні аномалії матки
 • Різні захворювання
 • Надлишкова вироблення статевих гормонів — естрогену і прогестерону — часто стає причиною дуже сильних менструальних кровотеч. До прикладу, якщо у жінки нерегулярний відбувається овуляція (тобто яйцеклітина не дозріває або дозріває, але з якоїсь причини не виходить з яєчника), організм збільшує вироблення гормонів, що призводить до рясних менструальних кровотеч.

  Серед захворювань, які можуть спровокувати менорагії:

 • Порушення роботи щитовидної залози
 • Захворювання, пов’язані з порушенням згортання крові, наприклад, хвороба фон Віллебранда
 • Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура — порушення, що характеризується зниженим рівнем тромбоцитів у крові
 • Хвороби нирок і печінки
 • Лейкемія
 • Крім того, сильні кровотечі можуть бути викликані прийомом таких медикаментів, як антикоагулянти, гепарин та синтетичні гормони. Іноді менорагія розвивається через використання внутрішньоматкової спіралі, після викидня або позаматкової вагітності; іноді є ускладненням міоми матки. У деяких випадках рясні менструальні кровотечі пов’язані з інфекціями і передраковими утвореннями в клітинах ендометрію.

  Аменорея

  Аменорея, або відсутність менструальної кровотечі, також є порушенням менструального циклу.

  Первинна аменорея діагностується у дівчат, у яких в 16 років не почалися місячні. Зазвичай це пов’язано з порушеннями в роботі ендокринної системи, яка регулюється гормонами. Причинами первинної аменореї також можуть бути розлади харчової поведінки (булімія або анорексія), вага тіла значно нижче норми, порушення роботи яєчників або гіпоталамуса, а також різні генетичні аномалії. Однак найпоширенішою причиною первинної аменореї є затримка розвитку гіпоталамуса.

  Вторинна аменорея діагностується у жінок за відсутності менструацій протягом трьох місяців і більше. Це може статися з багатьох причин, включаючи стрес, зниження ваги, інтенсивні фізичні навантаження і захворювання, які впливають на рівень естрогену. Вторинну аменорею також можуть викликати порушення, що впливають на роботу гіпоталамуса (наприклад, підвищений рівень гормону пролактину) і щитовидної залози (особливо гіпертиреоз і гіпотиреоз). Кіста яєчника або видалення одного або двох яєчників хірургічним шляхом теж можуть викликати аменорею і інші порушення менструального циклу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.