Популярні протизаплідні таблетки: короткий огляд

Чомусь багато жінок, ігнорують рекомендації лікаря і у виборі гормональних препаратів для контрацепції керуються рекламою та порадами подруг. Свою перевагу до тих чи інших протизаплідних пігулок вони пояснюють просто: «Ці пігулки дуже популярні, а значить, хороші». Але не варто забувати, що не всі контрацептивні таблетки підійдуть окремо взятої жінки. Так, в даний час гормональні контрацептиви з’являються на ринку в геометричній прогресії і в силу їх розкручування вони набувають статусу «популярних протизаплідних таблеток».

Популярні гормональні контрацептиви

Безумовно, медицина не стоїть на місці, і щорічно з’являються все більш покращувані препарати з мінімальними дозами гормонів, але з хорошим контрацептивним ефектом. Виходячи з цього, не слід «стрибати» з одних таблеток на інші або міняти їх як рукавички. Якщо жінці призначено певний препарат, і вона досить успішно його приймає (немає вагітностей, відсутні побічні ефекти, хороша переносимість), тоді навіщо переходити на нові таблетки? Досить згадати приказку: від добра добра не шукають.

І, тим не менш, варто перелічити найпопулярніші протизаплідні таблетки, що застосовуються в Росії. До них відносяться: Ярина, Новінет, Жанін, Регулон, Марвелон та інші.

Ярина

Ярина відноситься до комбінованих гормональних контрацептивів останнього походження. Це монофазний низькодозований препарат. До складу Ярини входить 0,03 мг етинілестрадіолу та 3мг дроспіренону. Крім контрацептивного дії Ярина володіє антімінералкортікоідним і антиандрогенною ефектом. Препарат досить добре переноситься і рекомендується жінкам з акне, сальної шкірою і волоссям, підвищеним оволосінням.

В одній упаковці (на один менструальний цикл) міститься 21 таблетка. Прийом препарату починають в перший день менструального циклу. Внаслідок антімінералкортікоідной активності прийом Ярини не супроводжується затримкою натрію та рідини в організмі, а негативний вплив етинілестрадіолу майже повністю купірується. Крім того, Ярина знімає симптоми передменструального синдрому.

Жанін

Жанін також відноситься до низькодозованим монофазним гормональних препаратів і є контрацептивом останнього покоління. Вміст етинілестрадіолу в препараті становить 0,03 мг, а дієногесту 2,0 мг. Жанін теж випускається в блістерах по 21 таблетці. Прийом препарату слід розпочинати в перший день менструального циклу.

Контрацептивна дія заснована на блокаді овуляції і згущуванні цервікального слизу. Крім того, на фоні прийому Жанін нормалізується менструальний цикл, зменшується крововтрата і болі під час менструацій. Використання Жанін знижує ризик виникнення раку яєчників і ендометрія.

гестагенного компонентів препарату — дієногест надає виражену антиандрогенну дію. Внаслідок цього відбувається зменшення вугрової висипки і нормалізується робота сальних залоз.

Новінет

Новінет є монофазним низькодозованим препаратом нового покоління. В одній таблетці Новинета міститься 20 мкг етинілестрадіолу та 150 мкг дезогестрелу. Новінет, як і всі інші комбіновані оральні контрацептиви, випускається в блістерах, що містять по 21 таблетці.

Препарат призначається з контрацептивної метою. Також Новінет володіє антиестрогенної активністю, що знижує ймовірність появи побічних ефектів. Препарат сприятливо впливає на ліпідний обмін. На фоні прийому Новинета знижується крововтрата, зменшується ризик розвитку залізодефіцитної анемії та передменструального синдрому.

Регулон

Регулон також відноситься до монофазним гормональних контрацептивів. В одній таблетці Регулона міститься 30 мкг етинілестрадіолу та 150 мкг дезогестрелу. Випускається препарат в упаковках по 21 таблетці.

Контрацептивна дія заснована на придушенні овуляції, зміні будови ендометрія і згущуванні цервікального слизу. Регулон нормалізує менструальний цикл, надає сприятливо впливає на шкірні покриви (акне). У разі передозування препарату можлива поява диспепсичних розладів (нудота, блювання). Дозування Регулона така ж, як у всіх оральних контрацептивів — по одній таблетці на день протягом трьох тижнів.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.