Помисливість — чи варто ставити все під сумнів?

Відчуття щастя — саме затребуване почуття на світі. Всі ми прагнемо до нього, але далеко не всім вдається відчувати його так часто, як того хотілося б. І частіше за всіх щастя обходить недовірливих людей. Що б не сказали такій людині, що б не зробили, він все перевертає з ніг на голову і готовий образитися на будь-яку безневинний жарт. Він шукає спроби образити його навіть там, де їх не може бути. Жити з такою людиною дуже важко, але ще гірше, якщо ви самі страждаєте недовірливістю.

Що таке помисливість?

Помисливість — це почуття, яке змушує вас помилково вважати, що оточуючі вважають вас, гірше, ніж ви є насправді. Зазвичай помисливість властива дітям і підліткам, але нерідко зустрічається і у цілком дорослих людей, які не вирішили свої дитячі проблеми.

Це почуття заважає спілкуватися з людьми, змушує знову і знову переживати негативні емоції і підозрювати всіх винуватих і невинних у тому, що вони одержимі ідеєю заподіяти вам біль.

Помисливість дійсно заважає бути щасливою людиною і помітно б’є по самооцінці. Зазвичай недовірливі люди не надто товариські, схильні до нелогічним вчинків, образливі і надмірно ревниві.

Причини помисливості

Причин у помисливості достатньо, але всі вони йдуть корінням у минуле. Тому, щоб зрозуміти, звідки «ростуть ноги» у цієї проблеми, завжди потрібно озирнутися назад.

Головна причина такого почуття — проблемні стосунки з батьками в дитинстві. Можливо, батьки пред’являли вам завищені вимоги, занадто часто вказували на невдачі і рідко хвалили, вимагали того, що було для вас не під силу. Часто батьки залишають дитину винуватим навіть там, де він не винен, а це теж впливає на формуванні помисливості.

Іншою причиною виникнення цього почуття є негативний досвід. Наприклад, підірвану довіру до близької людини, плітки, підступність і зраду з того боку, звідки чекати цього було не можна. Це змушує людину захищати себе і бачити можливу небезпеку скрізь.

Помисливість формується від неприйняття людиною самого себе. Якщо ви впевнені в тому, що не уявляєте із себе нічого значущого, якщо у вас явно занижена самооцінка, то немає нічого дивного в тому, що помисливість — одне з ваших якостей.

Як боротися з підозрілістю?

Для початку необхідно усвідомити, в які моменти вашого життя вас дійсно кривдили, а в які вам це тільки здавалося. Напевно ви зрозумієте, що найчастіше даремно підозрювали людей у тому, що вони і не збиралися робити.

Спробуйте абстрагуватися від ситуації, коли вам здається, що хтось навмисно хоче вас образити. Подивіться на все зі сторони. Чи не змінилися ваші відчуття?

Не дивлячись на те, що хтось говорить або робить щось не дуже гарне по відношенню до вас, чи дійсно це якось впливає на вас? Ви стали гірше? Ви стали дійсно таким, яким вас вважає кривдник або ж це його помилкова думка? Чи схильні ви більше вірити собі або іншій людині, яка, можливо, не знає вас добре чи говорить якісь речі спеціально? Подумавши, напевно ви зрозумієте, що багато чого не має до вас ніякого відношення.

Якщо ж кривдник не заспокоюється, і ви відчуваєте, що ситуація заподіює вам біль, просто скажіть про це. Ніщо не заважає вам припинити не приємна розмова, відносини.

Не звинувачуйте себе. Не намагайтеся шукати в собі причини, з яких вас образили і не намагайтеся виправдовувати кривдника. Знайдіть моменти, де ви були праві і підтримуйте в собі думки про те, що ніхто не має права вас ображати або ображати.

У тому випадку, якщо ситуація виходить з-під контролю, а ви все далі заганяєте себе в кут, варто звернутися до фахівця. Можливо, причини вашої помисливості так глибокі і серйозні, що розібратися з ними поодинці ви просто не зможете. Досвідчений психолог допоможе вам зрозуміти ці причини, пробачити себе і тих, хто винен у вашій помисливості і змінитися.

Помисливість часто зустрічається в нашому житті. Їй не можуть протистояти навіть дуже сильні люди, але важливо розуміти, що такі емоції завдають нам біль, а значить, абсолютно не потрібні. Ніхто не в силах образити вас, якщо ви того не захочете — такою має бути позиція дорослої людини. Якщо дитина не може постояти за себе, то доросла людина зобов’язаний захищатися від будь-яких нападок. Ноне варто бачити ворога в кожному зустрічному — здебільшого люди зайняті своїми проблемами і їм немає діла до інших. Близькі ж люди зовсім не переймаються тим, як би зіпсувати вам життя, адже і ви не хочете цього. Вчіться довіряти людям і не допускати розладів по дрібницях, тоді недовірливість обов’язково зникне з вашого життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.