Помилкові суглоби — коли рухливість кістки порушена

Помилкові суглоби, або псевдоартроз — це новоутворення, що з’являються , як правило, в результаті вивихів або переломів. Несправжні суглоби у дітей бувають вродженими, або розвиваються в перші 18 місяців життя. Великогомілкова кістка більш інших схильна утворенню несправжніх суглобів. Вроджені несправжні суглоби також нерідко спостерігаються на малогомілкової кістки, променевої кістки, ліктьової кістки, стегнової кістки, і на ключицях. В цілому ж, вроджені несправжні суглоби зустрічаються дуже — приблизно у одного з 190 тисяч немовлят.

Найбільш часто несправжні суглоби розвиваються в тих випадках, коли зламана кістка не можна нормально зростися; це може статися, наприклад, в результаті інфекції кісткової тканини. Нерідко причиною помилкових суглобів стають хронічні вивихи суглобів. Наприклад, така проблема часто спостерігається в області тазостегнового суглоба, коли голівка стегнової кістки утворює помилкове зчленування з клубової кісткою.

Симптоми

Основним симптомом несправжніх суглобів є біль, який пацієнт продовжує відчувати протягом тривалого часу після закінчення лікування перелому або вивиху. Біль може бути постійною, а може посилюватися лише при навантаженні на ушкоджений суглоб або кістку.

Фактори ризику

Наступні фактори збільшують ризик розвитку несправжніх суглобів:

 • Куріння;
 • Ожиріння;
 • Остеопороз;
 • Регулярний і тривалий прийом стероїдних препаратів;
 • Цукровий діабет;
 • Інші хронічні захворювання;
 • Недоїдання.
 • Для діагностики помилкових суглобів застосовуються методи медичної візуалізації. В залежності від того, де саме виник помилковий суглоб, обстеження проводять за допомогою рентгена, комп’ютерної томографії, або магнітно-резонансної томографії. Причину розвитку несправжніх суглобів, як правило, можна встановити за допомогою аналізу крові — його результати покажуть наявність інфекційних та / або інших захворювань.

  У лікуванні несправжніх суглобів може використовуватися стимуляція електричними імпульсами, яка запобігає занадто сильну деформацію кістки. Застосовують також різні пристрої для внутрішньої або зовнішньої фіксації, наприклад, апарат Ілізарова.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.