Помилкова вагітність — чому росте живіт?

Помилкова вагітність (псевдобеременності або pseudocyesis, як її називають в медицині) — рідкісне розлад, який, тим не менш, є серйозним емоційним і психологічним захворюванням. Однак що ж являє собою помилкова вагітність і як її розпізнати? Які її причини та ознаки? Які жінки найбільш схильні до небезпеки помилкової вагітності та якому лікуванню вона піддається?

Що таке псевдобеременності?

псевдобеременності — стан, при якому ознаки вагітності (наприклад, збільшення живота, підвищення ваги, ранкова нудота і відсутність менструацій) відзначаються у невагітних жінок. Зазвичай такий стан може розвинутися у жінки на емоційній грунті.

У США на 22 000 реальних вагітностей припадає один-шість випадків вагітності помилковою.

Причини помилкової вагітності

Незважаючи на те, що природу цього стану ще тільки належить вивчити, експерти впевнені, що помилкова вагітність часто викликана психологічними і емоційними факторами.

На думку психологів, жінки, що переживають помилкову вагітність, відчувають сильне, всепоглинаюче бажання завагітніти та пережити вагітність. У таких жінок часто з’являються ознаки повноцінної вагітності приблизно в той же час, коли вагітність переживають їх подруги або близькі родички.

Дослідження також пов’язують помилкову вагітність з роботою гіпофіза (який є центром вироблення гормонів в період вагітності), а зокрема, з надзвичайно високим рівнем гормонів. Такий гормональний дисбаланс часто викликаний стресом і переживаннями, підвищеною тривожністю, що, в свою чергу, викликає емоційні та психологічні зрушення у свідомості жінки. У результаті, жінка перебуває у впевненості, що очікує дитину.

Ознаки помилкової вагітності

Жінки, що переживають помилкову вагітність, стверджують, що у них виявляються — а в деяких випадках це дійсно так — наступні симптоми цієї вагітності:

 • Припинення менструації
 • Токсикоз
 • Тяга до певних продуктів
 • Збільшення живота
 • Збільшення грудей
 • Експерти не можуть з точністю визначити причини, чому помилкова вагітність супроводжується фізіологічними симптомами цієї вагітності.

  Діагностика помилкової вагітності

  Хоча будь-який тест на вагітність, наприклад, тест з смужками, підтвердить необгрунтованість підозр, жінки, що переживають помилкову вагітність, вперто продовжують стверджувати, що насправді очікують дитини, оскільки дуже сильно цього хочуть.

  Втім, деякі жінки отримують позитивний результат тесту на вагітність, що тільки ускладнює діагностування помилкової вагітності.

  Помилкова вагітність: категорії ризику

  Найбільш схильні до ризику помилкової вагітності жінки, що відносяться до таких категорій:

 • Жінки старше 30-40 років, які довгі роки намагаються завагітніти і страждають від безпліддя
 • Жінки з нестабільною психікою або зайвої збудливістю, занадто сприйнятливі до всього, що пов’язано з дітьми і вагітністю
 • Жінки, у минулому мають досвід викидня або втратили дитину
 • Лікування помилкової вагітності

  Як правило, для лікування помилкової вагітності призначають консультування психолога, який допомагає усунути психологічні та емоційні причини псведобеременності, в тому числі наслідки стресу, тривожність і депресію.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.