Помилки пластичних хірургів — чи варто приготуватися до гіршого?

Пластична хірургія — виключно популярна, і, що важливо, затребувана галузь сучасної медицини: щорічно десятки тисяч людей звертаються за допомогою до пластичних хірургів, намагаючись позбавитися від будь-яких недоліків зовнішності, вроджених або ж придбаних. Хоча накопичений за десятиліття розвитку цієї галузі досвід дозволяє у багатьох випадках дійсно усунути недоліки і вирішити більшість проблем із зовнішністю, пластичні операції не можна вважати по-справжньому безпечними. Дуже велику роль у цьому випадку відіграє людський фактор — а саме, можливі помилки пластичних хірургів, які можуть призвести до прямо протилежного результату, стати причиною істотних дефектів зовнішності.

Пластика особи: «поле для експериментів»

Одна з найбільш затребуваних на сьогоднішній день різновид пластичних операцій — це операції, так чи інакше змінюють риси обличчя, будь то процедури, спрямовані на омолоджування, або ж процедури, що міняють форму носа, вилиць, очей. Такі пластичні операції не тільки популярні, але й досить небезпечні — просто тому, що від пластичного хірурга при роботі з м’якими тканинами і шкірою обличчя потрібно прямо-таки ювелірна точність, а найменша помилка може призвести до досить неприємних наслідків.

Одна з досить поширених помилок пластичних хірургів при спробі виправити зовнішність пацієнта за його бажанням — помилка при моделюванні частин обличчя. Так, наприклад, у випадку з ринопластикою — пластичною операцією для корекції форми носа — помилки пластичних хірургів можуть призвести до деформації носа. Найвідоміший приклад якраз таких невдалих пластичних операцій на носі — Майкл Джексон, володар «проваленого» носа. При блефаропластиці, операції на нижніх і верхніх століттях, подібні помилки можуть призвести не тільки до неприродного формі очей, але і до ще більш серйозних наслідків. У тому числі до ефекту виряченими очима, порушення зору (в результаті помилки при натягу або висічення шкіри повіки можуть перестати змикатися повністю), виворіт нижньої повіки з оголенням нижньої частини білка ока. Якщо ж під час операції пластичний хірург ненавмисно пошкодив лицевий нерв (нерв, який контролює скорочення відповідальних за міміку м’язів), можуть виникнути серйозні проблеми з мімікою і виразом обличчя — порушення руху брів, очей, куточків рота. Досить велику роль людський фактор відіграє і при пластичних операціях, спрямованих на омолодження зовнішності і передбачають підтяжку шкіри — занадто сильний натяг шкіри позбавить від зморшок, але перетворить обличчя в нерухому маску, позбавлену будь-яких емоцій.

постоперационной рубці: свідоцтво помилки

Більшість пластичних операцій, які б цілі вони не переслідували, передбачає виконання розрізу невеликих розмірів. Однак навіть на місці дійсно невеликого розрізу може утворитися характерний постопераційний рубець, видимий неозброєним оком. Дуже часто такі рубці здатні в значній мірі зіпсувати зовнішність — в особливості, так звані, келоїдні рубці, великі, червоні або рожеві, виступають над поверхнею шкіри. Зрозуміло, ризик утворення післяопераційних рубців пов’язаний з безліччю факторів, але помилки пластичних хірургів грають в цьому неприємному явищі не останню роль. Помилка при виконанні розрізу на шкірі, попереднього етапу будь пластичної операції, або ж помилка при визначенні місця, де має проходити розріз, можуть призвести в подальшому до утворення потворного постопераційному шраму.

Халатність, поспіх, неуважність — все це притаманне пластичних хірургів не в меншій мірі, ніж іншим людям, однак наслідки помилки пластичних хірургів куди більш важкі, а іноді — непоправні. Саме з цієї причини, замислюючись про можливості зробити пластичну операцію, необхідно ретельно вибирати хірурга, який буде виконувати операцію: чим досвідченіше, кваліфікованішими хірург, тим менше ризик можливих побічних ефектів або негативних наслідків пластичної операції.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.