Положення плода — що робити якщо малюк розташувався неправильно?

Від положення плоду в матці залежить те, як будуть протікати пологи. При неправильному положенні плоду збільшується можливість його травмування під час пологів. Тому вагітні з неправильним положенням плоду, повинні особливо уважно ставитися до рекомендацій лікаря жіночої консультації і, можливо, заздалегідь лягати в пологовий будинок для того, щоб лікар, який має приймати у них пологи, виробив необхідну тактику їх ведення.

Положення плоду і його види

Положення плоду визначається відношенням поздовжньої осі плода до поздовжньої осі матки. Правильним положенням плоду в матці вважається таке, при якому поздовжня вісь плаценти збігається з поздовжньою віссю матки. Таке становище зустрічається в переважній кількості випадків.

Положення плоду називають неправильним, якщо його поздовжня вісь перетинає під тим чи іншим кутом поздовжню ось матки (косе або поперечне положення плоду). Від положення плоду в чому залежить результат пологів. При неправильному положенні плоду пологи вимагають лікарського втручання.

Поперечне і косе положення

При косому положенні плоду поздовжня вісь плода перетинається з поздовжньою віссю матки під гострим кутом і одна з великих частин плода знаходиться над входом в малий таз. Поперечне положення характеризується перетином поздовжніх осей плоду і матки під прямим кутом, при цьому великі частини плода розташовані вище входу в малий таз.

Причина неправильного положення плоду — вузький таз, розташування плаценти біля входу в таз (передлежання плаценти), пухлини внутрішніх жіночих статевих органів, в’яла черевна стінка або мускулатура матки, багатоводдя.

Крім визначення поперечного положення плоду визначаються його позиція і вид: якщо голівка знаходиться зліва, то це перша позиція, справа — друга; якщо спинка звернена кпереди, — передній вид, вкінці — задній.

Ознаки неправильного положення

При неправильному положенні плоду живіт має форму, розтягнуту в поперечному або косому напрямку. Передлежачої частина (частина плоду, яка знаходиться безпосередньо над виходом з тазу) при поперечному положенні не визначається, при косому — голівка прощупується ліворуч або праворуч.

Для уточнення діагнозу акушер-гінеколог обережно (щоб не пошкодити плодовий міхур) проводить піхвове дослідження. При цьому прощупуються дрібні частини плода. Після розтину плідного міхура при піхвовому дослідженні можна промацати опустилося до входу в таз плічко плода. Якщо в родових шляхах виявляється ручка або ніжка, а у вході в таз не визначається голівка або сідниці плода, це достовірно говорить про поперечному положенні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.