Пологи за кордоном: за і проти

Останнім часом жінки з пострадянського простору стали віддавати перевагу пологам за кордоном. Якщо раніше цей привілей стосувалася лише зоряних особистостей, то на сьогоднішній день послуга пологів за кордоном стала доступна і так званого середнього класу. Пологи за кордоном — це модно, престижно і комфортно. І все ж, перш ніж зважитися на зарубіжні пологи, варто розглянути всі їх переваги та недоліки. Адже жодна закордонна клініка, як, втім, і вітчизняна, не зможе дати 100% гарантії благополучного результату пологів.

Переваги пологів за кордоном

Безперечно, пострадянська медицина зберігає ще принципи медичного обслуговування тих часів. І в порівнянні з цим пологи за кордоном часто виглядають практично ідеальними. Так в чому ж привабливість іноземних пологів?

 • Оснащення пологового будинку
 • Якщо в країнах СНД в недалекому минулому і пройшли якісь зміни в оснащенні пологового будинку та укомплектуванні штату, то, на жаль, не у всіх. У зарубіжних клініках будь пологовий будинок має найсучасніше і якісне обладнання, необхідний штат медичного персоналу, що дає можливість надавати більш кваліфіковану допомогу. Крім того, в іноземному пологовому будинку допологова і післяродова палати практично нічим не нагадують лікарняні. Вони скоріше виглядають як готельні номери з усіма зручностями: штори, зручне ліжко, окрема ванна і туалет, телевізор, музичний центр. Предмети особистої необхідності не потрібно приносити з собою строго за списком, вони видаються в необмеженій кількості в пологовому будинку (прокладки, пелюшки, памперси та інше).

 • родопоміч
 • У зарубіжних пологових будинках зведено до мінімуму медичне втручання під час пологів. Кесарів розтин проводять тільки по строгих медичними показаннями, а спосіб пологів вибирається самою жінкою (вертикальні пологи, пологи у воді або традиційні). Крім того, в закордонних пологових будинках не забороняються, а навіть заохочуються спільні пологи з чоловіком або іншою близькою людиною. Варто відзначити і величезний досвід лікарів у веденні пологів у так званих старородящими жінок (за кордоном рідко хто народжує до 30 років).

 • Знеболювання та підтримка в пологах
 • За домовленістю заздалегідь або на вимогу жінки, яка перебуває в сутичках, проводиться епідуральна анестезія. Також широко розповсюджені не тільки традиційні методи знеболювання переймів (самомасаж, правильне дихання), але і голковколювання, аромотерапія, водні процедури. Персонал уважний і співчутливий, що рідко зустрічається в пологових будинках пострадянського простору (через брак лікарів і їх високої завантаженості).

  Недоліки пологів за кордоном

  Але, незважаючи на всі перераховані достоїнства, існують і підводні камені в послузі пологів за кордоном.

 • Висока ціна
 • Ціни на пологи за кордоном коливаються в залежності від країни, де вирішила народжувати жінка. За статистикою, найчастіше вибирають пологи в Німеччині, Австрії, Швейцарії, Франції. Діапазон цін у цих країнах становить 30000 — 60000 доларів. Ця сума розрахована на самі пологи і кілька днів післяпологового перебування в клініці. У разі ускладнень або кесаревого розтину додається ще близько 50%. За аналізи та обстеження до пологів платити доведеться додатково. А також у вартість закордонних пологів необхідно включити ціни на квитки, готель або знімну квартиру, де жінка буде жити до і протягом двох місяців після пологів. Не забудьте про харчування і послугах перекладача.

 • Переліт в клініку і назад
 • Лікарі дружно стверджують, як небезпечні переміщення на далекі відстані для вагітних жінок. Особливо несприятливо на майбутній мамі і дитині позначаються перельоти. Багато авіакомпаній забороняють брати на борт вагітну жінку з терміном 36 тижнів і більше. А ще ж треба буде повертатися з новонародженою дитиною назад, що пов’язано з певними труднощами. Також не рекомендується різка зміна клімату.

 • Мовний бар’єр
 • Звичайно, уваги і участі в пологах хочеться всім жінкам. А чи є можливість оплачувати перекладача, та й бажання, щоб незнайома людина був присутній на пологах? Без знання мови всі поради та побажання лікарів залишаться непоміченими.

 • Дитина та отримання візи
 • Для того, щоб відправитися народжувати в вподобану країну, необхідна віза. У деяких випадках в отриманні візи відмовляють або її дуже складно отримати.

  Після народження дитини за кордоном він не стає автоматично громадянином тієї країни, де з’явився на світ. А щоб благополучно добратися з дитиною додому, його необхідно зареєструвати в консульстві.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.