Пологи без болю і страху — чи можливо це?

Напевно, всі жінки без виключення сприймають майбутні пологи як неминуче зло, в процесі якого належить випробувати болісну біль. У страху перед цим болем майбутні мами забувають, що пологи — це свято народження і зустрічі зі своїм малюком, свято початку нового життя. Художні книги, кінофільми і розповіді подружок тільки підстьобують уяву вагітної про страшних муках, що ще більше посилює її занепокоєння і тривогу. Пологи без болю можливі, тільки необхідно трохи попрацювати для їх полегшення. У природі все рівномірно розподілено, і кожна жінка відчуває рівно стільки болю, скільки вона зможе витримати. Відомо, що жоден чоловік не зміг би подолати ті випробування, через які проходять майбутні мами в пологах.

Причини виникнення болю в пологах

Причин родових болів кілька.

 • Біль у м’язах, що оточують матку
 • Сама матка містить дуже мало нервових больових рецепторів, біль виникає в м’язах, її оточуючих. Ці м’язи розташовуються в області живота і попереку і відчувають напругу, яка заважає нормальному фізіологічного процесу — пологам. Якщо не можна підпорядкувати своїй свідомості гладку мускулатуру матки, то м’язи, які її оточують, цілком можна усвідомлено розслабити.

 • Участь головного мозку в процесі формування болю
 • Всі процеси, що відбуваються в організмі, управляються центральною нервовою системою. Пологи не є винятком. Страх, тривога і неспокій посилають нервові імпульси в головний мозок, в результаті відбувається рефлекторне напруження м’язів, розташованих навколо матки, що призводить до виникнення болю і формування порочного замкненого кола.

 • Розтягування родових шляхів
 • У другому періоді пологів жінка відчуває біль за рахунок розтягування і стискання м’яких тканин піхви, промежини, шийки матки в результаті просування дитини по родовому каналу.

  Підготовка до пологів для полегшення родових мук

  Виходячи з перерахованих причин родових болів, можна і потрібно починати готуватися до пологів заздалегідь, щоб зменшити неприємні відчуття. По-перше, це психологічний настрой. Бажано проводити щоденний аутотренінг, повторюючи вголос слова: «Я спокійна. Я готова до пологів. У мене все добре і радісно. Я чекаю свого малюка ». Таке самозаспокоєння дозволяє зняти внутрішню напругу і неспокій. Аутотренінг можна поєднувати з приємною і спокійною музикою, випарами ефірних олій (лаванди або меліси).

  По можливості, визначитися з пологовим будинком, в якому має бути родити. Познайомитися з лікарем, обговорити з ним правила поведінки в пологах та інші хвилюючі питання. Пам’ятайте, що страх походить від невідомості і нерозуміння майбутнього. Якщо умови пологових будинків дозволяють, бажано оглянути передпологову і пологову палати, в яких буде відбуватися найважливіша подія в житті.

  Не варто нехтувати додатковою інформацією про пологи і про все, що з ними пов’язано. У літературі неможливо знайти всі відповіді на свої питання, тому, перебаривая лінь, відсутність бажання або часу, необхідно відвідувати школу матерів. На заняттях докладно розповідають про періоди пологів, як правильно дихати і проводити масаж для полегшення болю, налаштовують на позитивне ставлення до пологів.

  Так як у другому періоді пологів біль виникає за рахунок здавлення і розтягування тканин родових шляхів, необхідно заздалегідь подбати про їх фізичної підготовки. Малорухливий спосіб життя майбутньої мами призводить до млявості і слабкості м’язів, тому потрібно займатися гімнастикою, частіше і довше гуляти, відвідувати басейн. Масаж промежини також добре готує м’які тканини до розтягування і дозволяє уникнути епізіотомії.

  Ще одним способом полегшення болю в пологах є епідуральна анестезія. Її суть полягає у введенні анестетиків в простір під оболонку спинного мозку на рівні попереку. Зазвичай епідуральна анестезія використовується під час ускладнених пологів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.