Поллюции: природний етап в житті підлітка

загрузка...

Поллюции особливо характерні для підліткового віку. Часто вони виникають під час сну, коли підлітку сниться еротичний сон. Це компенсаторне фізіологічне явище, яке попереджує застій сперми в сім’явивідних шляхах. Але зустрічаються і патологічні полюції, викликані різними захворюваннями.

Що таке полюції

Поллюции (дослівний переклад з латинської — осквернення) — це мимовільні сім’явипорскування (еякуляції), наступаючі у чоловіка поза статевого акту або мастурбації. Полюції являють собою звичайну еякуляцію, обумовлену статевим збудженням і супроводжується оргазмом. Цими властивостями полюції відрізняються від мимовільних семяизвержений та інших схожих процесів. Полюції відбуваються без статевої близькості чоловіка і жінки, що відрізняє їх від передчасного сім’явиверження, яке може наступити у чоловіка до початку статевого акту.

Поллюции найчастіше наступають у сні, рідше — в стані неспання. У сні вони виникають, як правило, при сновидіннях еротичного характеру і спонтанної ерекції, але можуть відбуватися і без ерекції. У стані неспання полюції відбуваються на тлі статевого збудження у чоловіків із зниженим порогом збудливості центрів еякуляції.

Фізіологічні полюції

Поллюции починають з’являтися в підлітковому або юнацькому віці з настанням статевої зрілості. Тривають фізіологічні полюції зазвичай до початку регулярного статевого життя. Полюції у чоловіків молодого і середнього віку виникають, як правило, під час тривалого статевого утримання. Вони є природним пристосувальним механізмом, який викликає періодичне спорожнення сім’явивідних шляхів і попереджає розвиток застійних явищ у статевих органах.

Частота полюцій в нормі у підлітків і юнаків — в середньому один раз на тиждень, у дорослих — один раз на місяць. Фізіологічні полюції не викликають ніяких неприємних відчуттів і шкідливих наслідків.

Патологічні полюції

Більш часті полюції і поява їх у дорослих чоловіків, які ведуть регулярне статеве життя, часто говорять про наявність різних захворювань статевих органів або центральної нервової системи.

Причиною патологічних полюцій найчастіше є запальні захворювання семяобразующіх органів і сім’явивідних шляхів (передміхурової залози насінного горбка, насінних бульбашок). Рідше виникають пухлинні поразки цих органів, при яких під час полюцій в насіннєвої рідини з’являється кров (гемоспермія). Полюції можуть виникати також в результаті ураження тих відділів головного і спинного мозку, які здійснюють регулярні ерекції і еякуляції.

Патологічні полюції часто супроводжуються відчуттям втоми, розбитості, млявості, головним болем, порушенням статевої функції. Іноді патологічні полюції виникають на тлі неврозів або самі стають причиною неврозів. Часто такі полюції повторюються в строго певні дні, хворий їх чекає, нервує, що ще більше посилює його невротичний стан. Можливо навіть поява полюцій невротичного характеру під впливом сильного емоційного збудження (страху, в тому числі страху смерті, гніву, нетерпіння) або сильного інтелектуально-чуттєвого напруги без усякого зв’язку з еротичними думками.

Часті (іноді кілька разів за ніч, навіть на тлі регулярного статевого життя) полюції зазвичай поєднуються з ослабленням або повною відсутністю ерекції або оргазму і чим довший тримаються такі порушення, тим сильніше виявляються невротичні розлади, тим більше вірогідність стійкої імпотенції центрального походження.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.