Поліжинакс — застосовувати обережно

загрузка...

До складу Поліжинаксу входять три діючих речовини: неоміцин, поліміксин В і ністатин. Поліжинакс надає антибактеріальну, бактерицидну і протигрибкову дію. Поліміксин В ефективно бореться з такими грампозитивними та грамнегативними мікроорганізмами, як золотистий стафілокок, коринебактерії, кишкова паличка, синьогнійна паличка, мікобактерії туберкульозу, гемофільна паличка, протея, клебсієли та інших. Він підвищує проникність їх клітинних мембран, викликаючи лізис бактерій.

Неоміцин належить до антибіотиків групи аміноглікозидів. Він змушує бактерії виробляти аномальні білки, які роблять ці ж бактерії нежиттєздатними.

Ністатин має протигрибкову дію. Він знищує кандида альбіканс, гістоплазма і криптококком. Ця речовина інгібує синтез ергостеролу — одного з найважливіших складових клітинних мембран.

Як приймати поліжінакс

Поліжинакс приймають інтравагінально, по 1-2 капсули в день. При можливості деякий час після прийому слід залишатися в горизонтальному положенні. Курс лікування звичайно триває від шести до десяти днів — шестиденний курс, як правило, потрібно для профілактики, а десятиденний — для лікування. У деяких випадках потрібно більш тривалий прийом препарату.

Не припиняйте приймати поліжінакс під час місячних. Під час курсу лікування потрібно уникати використання тампонів і презервативів з латексу. Рекомендується носити бавовняну білизну і користуватися щоденними прокладками. Щоб уникнути зараження оточуючих, до закінчення лікування користуйтеся персональними рушниками. Сексуальному партнерові жінки, у якої діагностовано-яка вагінальна інфекція, настійно рекомендується пройти медичне обстеження.

Показання до застосування

 • Бактеріальний вагініт
 • Неспецифічний вагініт
 • Грибковий вагініт
 • Вульвовагініт
 • Цервіковагініт
 • Профілактика вагінальних інфекцій після гінекологічної операції
 • Протипоказання до застосування

  Поліжинакс можна приймати вагітним і годуючим груддю жінкам, а також дітям. Поліжинакс вважається небезпечним для вагітних за даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я. У Росії призначення цього препарату вагітним жінкам не заборонено, однак лікарі, як правило, вибирають інші засоби лікування.

  Гіперчутливість хоча б до одного з компонентів Поліжинаксу також є протипоказанням до його застосування. До складу Поліжинаксу, крім перерахованих інгредієнтів, входить соєве масло. Якщо у вас алергія на арахіс або сою, не приймайте поліжінакс.

  Людям з нирковою недостатністю, захворюваннями нирок і діабет слід приймати поліжінакс з обережністю і тільки під наглядом лікаря.

  Побічні ефекти

  Поліжинакс може викликати такі побічні ефекти, як шкірний висип, відчуття печіння та свербежу в піхву і, дуже рідко, ототоксичність і нефротоксичність.

  При появі ознак сильної алергічної реакції треба припинити прийом Поліжинаксу і негайно звернутися до лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.