Поліжинакс свічки — показані при змішаних гінекологічних інфекціях

загрузка...

Свічки поліжінакс було б правильніше називати вагінальними капсулами — саме в такій лікарській формі випускається цей препарат для місцевого застосування французької фармацевтичної компанією Лабораторія Іннотек Інтернасіональ. Вагінальні капсули поліжінакс зручні в застосуванні і особливо ефективні при змішаних гінекологічних інфекціях.

Особливості інфекційно-запальних захворювань зовнішніх статевих органів жінки

Інфекційно-запальні захворювання жіночих зовнішніх статевих органів, викликані неспецифічною інфекцією, зазвичай розвиваються при зниженні імунітету. Зниження імунітету сприяє тому, що інфекції ці часто носять змішаний характер, тобто викликаються бактеріальною та грибковою мікрофлорою.

неспецифічної така інфекція називається тому, що всі її збудники викликають запальні процеси, однакові за своїми проявами на відміну від специфічних інфекцій (наприклад, гонорея має свої власні відмінні особливості). До неспецифічним інфекцій належать процеси, викликані стафілококами, стрептококами, кишковою паличкою, протеєм і так далі.

Запальний процес часто спочатку викликається бактеріальною мікрофлорою, а потім, на тлі лікування антибактеріальними препаратами приєднується грибкова інфекція (зазвичай це дріжджоподібні грибки роду Candida). Тому багато лікарські препарати для місцевого застосування мають у своєму складі, як протимікробні, так і протигрибкові препарати.

Як діють вагінальні капсули Поліжинакс

Поліжинакс є комбінованим препаратам для місцевого застосування, до складу якого входять три антибіотика. Два з них (неоміцин і поліміксин В) пригнічують життєдіяльність бактеріальної мікрофлори, а один (ністатин) є антибіотиком з протигрибковою дією. Таким чином, поліжінакс надає антибактеріальну та протигрибкову дію.

Неоміцин і поліміксин В — це два антибіотики, які взаємно доповнюють один одного і пригнічують життєдіяльність практично всієї бактеріальної мікрофлори, що викликає інфекційно-запальні гінекологічні захворювання. Ністатин чудово справляється з грибками роду Candida.

Проте, враховуючи, що мікрофлора швидко звикає до різних лікарських препаратів і втрачає до них чутливість, будь антибактеріальні та протигрибкові препарати, в тому числі поліжінакс, призначають тільки після проведення лабораторних досліджень та встановлення чутливості збудників інфекцій до даних препаратів.

Допоміжним речовиною в капсулах є гель діметілполісілоксан, який обволікає стінки піхви, рівномірно розподіляючи по них діючі речовини і знімаючи свербіж. Одночасно він покращує живлення стінок піхви.

Кому і як призначаються

Поліжинакс призначають для місцевого лікування вульвовагінітів (запальних процесів зовнішніх статевих органів і піхви) і цервіцитів (запальних процесів каналу шийки матки), викликаних неспецифічної бактеріальної та грибкової інфекцією.

Крім того, поліжінакс знайшов широке застосування для профілактики розвитку ускладнень після різних гінекологічних операцій, лікувальних і діагностичних маніпуляцій. Так, його застосовують перед різними гінекологічними операціями, в тому числі перед абортами, пологами, введенням внутрішньоматкових спіралей, гистероскопией (лікувальної та діагностичної), гістерографія і так далі. Після операції або маніпуляції вагінальні капсули продовжують вводити ще кілька днів.

Призначають поліжінакс зазвичай по одній вагинальной капсулі на ніч протягом 12 днів для лікування і протягом 6 днів для профілактики. Вводяться вагінальні капсули якомога глибше у піхву.

Протипоказання і побічні ефекти

Протипоказаннями для застосування вагінальних капсул Поліжинаксу є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату та годування дитини грудьми.

Під час вагітності поліжінакс призначають, але суворо за показаннями і тільки під лабораторним контролем. З обережністю поліжінакс призначають при вираженому порушенні функції нирок. Якщо його приймати тривалими курсами або безладно, то він може робити деякий системна дія, що може бути небезпечним при нирковій недостатності.

З побічних ефектів відомі тільки алергічні реакції, передозувань Поліжинаксу не спостерігалося.

Поліжинакс є ефективним і зручним у застосуванні лікарським препаратом. Але, незважаючи на це, застосовувати його можна тільки під лабораторним контролем.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.