Поліжинакс при вагітності — застосовувати обережно

Поліжинакс — це лікарський препарат для місцевого лікування інфекційно- запальних гінекологічних захворювань, викликаних неспецифічної бактеріальної та грибкової інфекцією. При вагітності поліжінакс застосовують тільки за призначенням лікаря.

Вагітність та інфекційно-запальні гінекологічні захворювання

З початком вагітності у жінки під впливом гормонів знижується імунітет. Це нормальна реакція, яка допомагає виносити дитину. У той же час жінка, особливо в перші місяці вагітності, стає беззахисною перед будь-якою інфекцією. Вона частіше хворіє простудними захворюваннями і у неї загострюються будь-які хронічні інфекції. Тому акушери-гінекологи рекомендують планову вагітність з попереднім обстеженням, виявленням і пролечіваніем всіх захворювань, як гінекологічних, так і соматичних (внутрішніх органів).

Інфекційно-запальні процеси жіночих статевих органів можуть бути викликані, як збудниками, що потрапили ззовні, так і з потоком крові з інших вогнищ інфекції. До того ж зниження імунітету часто викликає поява молочниці або кандидозу — грибкового захворювання, викликаного дріжджоподібними грибками роду Candida, постійно мешкають у статевих шляхах майже у всіх жінок. Ці збудники «дають про себе знати» тільки при зниженні імунітету або при лікуванні антибіотиками, які вбивають корисну мікрофлору піхви і дозволяють розмножуватися грибкам.

Прийом лікарських препаратів з антисептичними властивостями всередину при вагітності небажаний, оскільки можливий негативний вплив на плід, тому великого поширення при лікуванні вагітних жінок знайшли лікарські засоби для місцевого застосування, наприклад, поліжінакс.

Чи небезпечно застосовувати

Поліжинакс — це комбінований препарат з протимікробною і протигрибковою дією, який випускається у вагінальних капсулах. Чутливість до Поліжинакс проявляє практично вся мікрофлора, яка може викликати інфекційно-запальні процеси в області зовнішніх статевих органів, піхви і каналу шийки матки жінки. Така дія забезпечується наявністю в Поліжинакс трьох активних діючих речовин — антибіотиків неоміцину, поліміксину В і ністатину.

Неоміцин — це антибіотик з групи аміноглікозидів, який активний щодо багатьох грампозитивних і грамнегативних бактерій. Це досить токсичний антибіотик, який при попаданні в струм крові може чинити негативну дію на нирки і орган слуху. Але при правильному місцевому застосуванні він практично не потрапляє в кров, надаючи лише місцеве вплив.

Поліміксин В більше активний щодо грамнегативних бактерій, чудово поєднується з неоміцином, разом вони здатні придушити практично будь-яку мікрофлору, яка викликає інфекцію в області статевих органів. Нечутливі до нього тільки стрептококи та анаеробні (розвиваються без доступу повітря) бактерії.

Ністатин — це протигрибковий антибіотик, який виявляє виражену активність по відношенню до дріжджоподібними грибками роду Candida, що викликають молочницю.

Крім того, до складу Поліжинаксу входить допоміжна речовина (гель діметілполісілоксан), яке сприяє рівномірному розподілу активних діючих речовин по поверхні стінок піхви (у тому числі в його складках), має обволікаючим, протисвербіжну дію і покращує обмін речовин в тканинах.

При яких захворюваннях і як застосовується поліжінакс під час вагітності

Поліжинакс під час вагітності може застосовуватися як з лікувальною, так і з профілактичною метою. Призначає його тільки лікар після попереднього лабораторного обстеження та виявлення чутливості до нього мікрофлори. Самостійно застосовувати його вагітна жінка не може, так як за відсутності чутливості збудників інфекції до цього препарату придушення природної мікрофлори, що живе в області статевих органів, викличе швидке розмноження патогенної мікрофлори та погіршення перебігу запального процесу.

З лікувальною метою поліжінакс під час вагітності призначається при інфекційно-запальних процесах в ділянці зовнішніх статевих органів жінки, піхви і каналу шийки матки, викликаних неспецифічної бактеріальної і грибковою мікрофлорою. З профілактичною метою поліжінакс призначається перед пологами або перед операцією кесаревого розтину.

Призначають поліжінакс по одній вагинальной капсулі на ніч протягом 12 (для лікування) або 6 (для профілактики) днів.

Протипоказання для застосування і побічні ефекти

Протипоказанням для застосування Поліжинаксу під час вагітності є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату. З обережністю потрібно застосовувати його при порушенні функції нирок, так як при тривалому застосуванні та порушенні роботи нирок неоміцин може надавати токсичну дію. Можливі також алергічні реакції при застосуванні Поліжинакс.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.