Поліжинакс при годуванні груддю: застосовувати не варто

загрузка...

Годування дитини грудьми є відповідальним періодом в житті жінки. Обмеження на застосування лікарських препаратів в цей час іноді навіть більше, ніж під час вагітності, так як якщо ліки всмоктується в кров жінки, то воно зазвичай виділяється і з жіночим молоком, а значить, може надавати той чи інший вплив на немовля.

З яких компонентів складається поліжінакс

Поліжинакс є комбінованим лікарським препаратом для місцевого лікування гінекологічних інфекційно-запальних захворювань і випускається у вагінальних капсулах. Для того щоб придушити життєдіяльність більшої частини мікрофлори, здатної викликати такі захворювання, виробник (французька фармацевтична компанія Лабораторія Іннотек Інтернасіональ) увів до складу препарату три антибіотика, два з яких пригнічують розвиток бактеріальної мікрофлори (неоміцин і поліміксин В) і один — грибкової (ністатин) .

За рахунок присутності спеціального допоміжного речовини активні діючі речовини добре розподіляються по поверхні слизової оболонки піхви, проникаючи в усі складки. Лікарська форма Поліжинаксу сприяє також поліпшенню обмінних процесів в слизових оболонках зовнішніх статевих органів, піхви і шийки матки.

При правильному застосуванні Поліжинаксу компоненти препарату практично не потрапляють в кров і не роблять на організм жінки системного впливу. Але при грудному вигодовуванні іноді попадання в кров матері навіть незначної кількості лікарської речовини може мати значення, якщо воно виділяється з грудним молоком.

Як діють на дитину окремі компоненти Поліжинаксу

Неоміцин — це антибіотик з групи аміноглікозидів, який здатний активно придушувати життєдіяльність багатьох грампозитивних і грамнегативних збудників інфекцій. Незважаючи на таку активність, його все рідше застосовують всередину і внутрішньом’язово, так як він сприяє вираженій токсичний вплив на нирки і слуховий апарат. Місцево неоміцин у складі Поліжинаксу всмоктується в кров незначно і не робить ніякого системної дії на організм матері, але він може потрапляти в грудне молоко і надавати деякий (звичайно ж, незначне) токсичний вплив на дитину.

Поліміксин В є антибіотиком з групи поліміксинів, він пригнічує життєдіяльність в основному грамнегативноюмікрофлори і чудово поєднується з неоміцином. Він ще менш здатний всмоктуватися в кров, ніж неоміцин, але, на жаль, він також надає токсичну дію на нирки та слуховий апарат, тобто здатний підсилювати аналогічну дію неоміцину.

Ністатин — це протигрибковий антибіотик, який пригнічує життєдіяльність дріжджоподібних грибків роду Candida, що викликають кандидоз зовнішніх статевих органів (молочниці). Цей препарат заборонено застосовувати під час вагітності та годування дитини грудьми.

Таким чином, всі три активних компоненти Поліжинаксу здатні навіть при незначному попаданні в кров матері і грудне молоко чинити негативний вплив на організм дитини.

Як же лікуватися годуючої матері

Якщо застосування Поліжинаксу є необхідним для здоров’я матері, то застосовувати його можна, перервавши на час грудне вигодовування. Тривалість курсу лікування Поліжинакс становить 12 днів і при правильному підході за цей час цілком можна зберегти повноцінну лактацію.

Під час курсу лікування Поліжинакс дитину переводять на штучне вигодовування відповідає її віку молочною сумішшю. А грудне молоко мати намагається максимально зціджувати, щоб не припинилася лактація. Природно, що зцідити стільки молока, скільки здатний висмоктати дитина, не вийде, але навіть, якщо молока після проведення курсу лікування буде менше, ніж до нього, все одно, дитина поступово почне висмоктувати все більше молока, і воно буде прибувати. Головне в цій ситуації не панікувати — саме стрес здатний негативно вплинути на лактацію.

Призначають поліжінакс по одній вагинальной капсулі щодня на ніч. Вводити капсулу потрібно якомога глибше.

Протипоказання і побічні ефекти при лікуванні Поліжинакс

Якщо жінка перервала на час грудне вигодовування, то поліжінакс протипоказаний тільки при індивідуальній нестерпності його компонентів. З побічних ефектів можуть зустрічатися алергічні реакції.

З обережністю, за призначенням лікаря і нетривалими курсами поліжінакс застосовують при порушенні функції нирок через нефротоксичності його компонентів.

Поліжинакс під час лактації застосовувати можна, але тільки перервавши на час годування дитини грудьми.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.