Поліжинакс під час місячних — переривати лікування не можна

загрузка...

Поліжинакс застосовується для місцевого лікування різних запальних гінекологічних процесів, викликаних бактеріальною та грибковою мікрофлорою. В інструкції до цього препарату виробники спеціально уточнюють, що якщо під час курсу лікування почалися місячні, переривати його не можна.

Чому поліжінакс потрібно застосовувати під час місячних

Щомісячні кровотечі у жінки є наслідком гормональних змін під час менструального циклу. Під впливом гормонів розрослася слизова оболонка внутрішньої поверхні порожнини матки відторгається, оголюються кровоносні судини, внаслідок чого і виникає кровотеча.

Така кривава поверхню є прекрасним живильним середовищем для будь-якої інфекції, тому саме під час менструації найчастіше інфекція просувається вгору, на внутрішні статеві органи. Звідси зрозуміло, що застосування антисептичних засобів при інфекційно-запальних процесах зовнішніх статевих органів під час менструації особливо необхідно, так як це є профілактикою перенесення інфекції в порожнину матки і на її придатки — маткові труби і яєчники.

Крім того, менструація є природною провокацією, яка загострює будь-які запальні гінекологічні процеси. Така «струс» часто йде на користь — проявляється інфекція, яка до пори до часу ніяк себе не проявляє. Під час загострення запального процесу інфекція легше піддається знищенню.

Як діє

Поліжинакс випускається в спеціальних вагінальних капсулах, до складу яких входить три діючих речовини і допоміжне речовину, яка допомагає розподіляти діючі по поверхні стінок піхви. Тому, незважаючи на менструальна кровотеча, препарат не видаляється, а активно розподіляється по слизовій оболонці статевих органів, проникаючи в усі складки та заглиблення. Крім того, допоміжна речовина, що входить до складу вагінальних капсул поліжінакс, сприяє поліпшенню живлення стінок піхви, а це в свою чергу покращує перебіг запального процесу і її якнайшвидше завершення.

До складу Поліжинаксу входять такі антибіотики, як неоміцин, поліміксин В і ністатин. Два перших антибіотика (неоміцин і поліміксин В) забезпечують активне придушення життєдіяльності бактеріальної мікрофлори. Чутливість до цих антибіотиків виявляють майже вся бактеріальна мікрофлора, здатна викликати запальні гінекологічні процеси, крім стрептококів і анаеробної інфекції (бактерій, що розвиваються без доступу повітря). Це дозволяє активно запобігти поширенню бактеріального інфекційного процесу на внутрішні органи під час менструації.

Жінки, які часто хворіють молочницею, знають, що дуже часто вона з’являється саме після менструації, яка провокує загострення і грибкових інфекцій. Крім того, при лікуванні бактеріальних інфекцій антисептиками активно придушується і природна мікрофлора піхви, в результаті чого починають розмножуватися грибки роду Candida, викликаючи молочницю або кандидоз. Тому до складу Поліжинаксу крім антибактеріальних препаратів входить протигрибковий антибіотик ністатин, який попереджає розвиток кандидозу.

При яких захворюваннях і як призначається

Поліжинакс призначається при різних інфекційно-запальних процесах, спричинених чутливими до нього збудниками інфекцій. Дуже важливо перед застосуванням Поліжинаксу встановити, чи дійсно збудники інфекції чутливі до компонентів цього препарату. Це досягається шляхом лабораторних досліджень.

Якщо застосовувати поліжінакс без виявлення чутливості до нього мікрофлори, то це може мати сумні наслідки, особливо, якщо курс лікування співпаде з менструальним кровотечею. Відбувається це тому, що поліжінакс придушить життєдіяльність нормальної мікрофлори піхви і це дозволить нечутливою до нього патогенної мікрофлори швидко і безперешкодно розмножуватися. Природно, запальний процес загостриться і почне розповсюджуватися вгору на внутрішні статеві органи.

Для лікування інфекційно-запальних процесів поліжінакс призначають по одній вагинальной капсулі на ніч протягом 12 днів.

Призначають цей препарат і з профілактичною метою перед різними гінекологічними операціями та маніпуляціями в такій же дозі, як і для лікування, але протягом шести днів. Під час менструації профілактичний курс також не переривають.

Поліжинакс — це ефективний і безпечний лікарський препарат для місцевого застосування. Місячні не є перешкодою для його використання.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.