Поліжинакс — інструкція: незамінний помічник жінок

загрузка...

Поліжинакс — це протимікробний і протигрибковий препарат, який застосовується для місцевого лікування різних інфекційно-запальних захворювань зовнішніх статевих органів, піхви і каналу шийки матки. Його використовують також з профілактичною метою перед хірургічними операціями і маніпуляціями в гінекології.

Механізм дії

Поліжинакс — це препарат з антибактеріальною і протигрибковою дією для місцевого застосування в гінекології, який випускається французькою фармацевтичною компанією Лабораторія Іннотек Інтернасіональ у вагінальних капсулах для місцевого застосування.

До складу Поліжинаксу входять три основних діючих речовини: неоміцин, поліміксин В і ністатин. В якості допоміжної речовини в кожній капсулі присутній гель діметілполісілоксан.

Неоміцин (в кожній капсулі міститься 35000 МО неоміцину) — це антибіотик широкого спектра дії з групи аміноглікозидів, який чинить бактерицидну дію на грампозитивні і особливо грамнегативні бактерії. Поліміксин В — антибіотик групи поліміксинів має виражену дію на грамнегативні мікроорганізми. Разом неоміцин і поліміксин В справляють бактерицидну дію (вбивають бактерії) відносно багатьох грамнегативних та грампозитивних мікроорганізмів деяких видів стафілококів, ентерококів, кишкової палички, протея та деяких інших антибіотиків.

Ністатин — протигрибковий антибіотик, особливо ефективний щодо дріжджоподібних грибків роду Candida.

Гель діметілполісілоксан надає обволікаючу дію, знімає роздратування і свербіння, покращує обмінні процеси в стінці піхви, сприяє проникненню активних діючих речовин Поліжинаксу в складки стінок піхви.

Комбінація основних діючих речовин дозволяє Поліжинакс справлятися з основною масою гінекологічних інфекцій і попереджати розвиток кандидозу (молочниці), який часто розвивається на тлі лікування таких захворювань.

При введенні вагінальної капсули в піхву активні діючі речовини Поліжинаксу рівномірно розподіляються по стінках піхви, надаючи місцеве бактерицидну і протигрибкову дію. Вони практично не всмоктуються в кров. Загальний вплив на організм можливо тільки при тривалому безконтрольному застосуванні препарату.

Показання та протипоказання

Поліжинакс призначається для лікування гінекологічних інфекційно-запальних захворювань (зовнішніх статевих органів, піхви, каналу шийки матки), спричинених чутливими до нього збудниками інфекцій. Лікуванню Поліжинакс підлягають:

 • запальні процеси, викликані неспецифічної інфекцією (стафілококами, кишковою паличкою і так далі, які викликають однотипні прояви захворювання);
 • запальні процеси, викликані грибковою інфекцією;
 • запальні процеси, викликані змішаною інфекцією.
 • Крім того, поліжінакс призначається з профілактичною метою перед гінекологічними операціями, пологами, абортами, лікувальними і діагностичними маніпуляціями (наприклад, перед гистероскопией).

  Тривалість призначення Поліжинаксу повинна строго відповідати встановленій для того, щоб не розвинулася стійкість до нього збудників інфекції.

  Протипоказаннями для застосування Поліжинаксу є індивідуальна непереносимість компонентів препарату та годування дитини грудьми.

  З обережністю поліжінакс застосовують при вагітності та при вираженому порушенні функції нирок.

  Побічні ефекти Поліжинаксу можуть проявлятися у вигляді алергічних реакцій. Незважаючи на те, що поліжінакс дуже мало всмоктується при місцевому застосуванні, якщо його застосовувати тривало, можливо системну дію, у тому числі і токсичну дію на нирки, характерне для антибіотиків — аміноглікозидів. Можливе зниження ефективності Поліжинаксу, якщо застосовувати його разом із сперміцидами (лікарськими засобами, що руйнують сперматозоїди), тому такий лікарський поєднання не рекомендується.

  Як правильно застосовувати

  Поліжинакс призначають тільки після проведення лабораторних досліджень з виявлення збудника інфекції та його чутливості до компонентів препарату.

  Вагінальні капсули вводять глибоко у піхву по одній на ніч. Тривалість лікувального курсу — 12 днів, профілактичного — 6 днів. Під час менструації лікування не переривається.

  Поліжинакс — це досить ефективний і при правильному застосуванні безпечний лікарський препарат, використовувати який можна тільки за призначенням лікаря і під лабораторним контролем.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.