Поліп піхви: необхідний серйозний підхід

загрузка...

Іноді під час профілактичного гінекологічного огляду в піхву виявляються розростання неясної етіології. Багато лікарів для простоти і в якості попереднього діагнозу називають такі новоутворення поліпами піхви. Лише після додаткового обстеження стає зрозуміла природа виявлених утворень. Поліпи піхви є ні що інше, як вагінальні кондиломи. Але слід відрізняти вагінальні кондиломи від неповної перегородки піхви (вроджена аномалія) і від поліпа цервікального каналу.

Що таке кондиломи?

Кондиломи — це множинні (рідко поодинокі) освіти на короткій ніжці, зазвичай мають вигляд цвітної капусти. Викликаються кондиломи вірусом папіломи людини (ВПЛ), який знаходиться і розмножується в поверхневому епітеліальному шарі, тобто в шкірі і слизових оболонках. Цим пояснюється локалізація кондилом в аногенітальний області, в тому числі і в піхву. ВПЛ передається статевим, контактним шляхом і від матері плоду під час пологів. Вірус папіломи людини має високу контагіозність (легко заразитися) і здатний викликати озлокачествление уражених органів. Особливо небезпечні шістнадцятий і вісімнадцятий типи ВПЛ, так звані Онкотип, які викликають передракові захворювання і рак вульви, піхви і шийки матки.

Фактори, що підвищують ризик зараження ВПЛ

До сприяючих чинників інфікування вірусом папіломи людини відносяться:

 • безладне статеве життя;
 • супутні інфекції, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, цитомегаловірусна інфекція, трихомоніаз, ВІЛ);
 • куріння;
 • ослаблений імунітет;
 • гормональний дисбаланс;
 • гіповітаміноз (особливо вітамінів А, С і фолієвої кислоти).
 • Клінічні прояви кондилом піхви

  Найчастіше кондиломи піхви протікають безсимптомно і виявляються лише під час профілактичного огляду. Нерідко кондиломи піхви поєднуються з конділоматоз вульви, і розташовуються ближче до входу в піхву. Інтенсивне зростання кондилом відзначається у вагітних жінок, що пов’язано з гормональною перебудовою організму. Під час вагітності кондиломи локалізуються в склепіннях піхви з переходом на шийку матки. Зовні утворення виглядають як грона і нагадують цвітну капусту, поверхня їх горбкувата, рожевого або яскраво червоного кольору. Кондиломи відрізняються хворобливістю, сверблячкою і легко травмуються. Розміри їх нерідко досягають величезних, до трьох — чотирьох сантиметрів. В результаті пошкодження поліпів піхви після статевого акту з’являються сукровичні виділення. У період швидкого зростання кондилом пацієнтки відзначають свербіння і паління в піхві, а самі освіти можуть виразкуватись і інфікуватися. При цьому відзначаються виділення з піхви з неприємним запахом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.