Поліп цервікального каналу: необхідно видалити

загрузка...

Поліпи слизової оболонки цервікального каналу належать до найбільш поширених захворювань і стоять на першому місці серед усіх доброякісних патологічних процесів шийки матки. За даними статистики, поліп цервікального каналу зустрічається у кожної п’ятої жінки, яка звернулася на прийом до лікаря-гінеколога.

Що таке поліп цервікального каналу?

Поліп цервікального каналу — це пухлиноподібне утворення, яке росте із стінки шийного каналу в його просвіт. Поліпи можуть бути як поодинокими, так і множинними (поліпоз цервікального каналу). Розвиватися поліпи можуть в області зовнішнього зіву, на стику епітеліїв (багатошарового плоского і циліндричного), в середній або верхній частині ендоцервікса. Зазвичай поліпи цервікального каналу розташовуються на ніжці. За рахунок подовження ніжки поліпи, що локалізуються в середній або верхній частині слизової оболонки каналу шийки матки, можуть досягати рівня зовнішнього зіву або виступати за його межі. Але іноді поліпи мають не ніжку, а широку основу. За гістологічною класифікацією розрізняють:

 • залізисті поліпи;
 • залізисто-фіброзні поліпи;
 • аденоматозні поліпи (схильні до озлокачествлению);
 • ангіоматозний;
 • епідермізірующій.
 • Причини виникнення поліпів

  Причини виникнення поліпів до цих пір вивчені недостатньо. Мають місце припущення, що поліпи розвиваються внаслідок наступних процесів:

 • гормональні порушення репродуктивної системи;
 • хронічні запальні захворювання жіночих статевих органів;
 • наслідки перенесених травм шийки матки (розриви в пологах, аборти, гістероскопія).
 • Клінічні прояви поліпа цервікального каналу

  Найбільш часто поліпи спостерігаються у жінок старше сорока років. Зазвичай поліпи шийки матки протікають безсимптомно. Скарги та об’єктивні прояви поліпа зазвичай залежать від супутніх захворювань органів статевої сфери. Можуть відзначатися кров’янисті виділення після статевого акту (контактна кровотеча) або в результаті травм, розлади кровообігу в освіті або його виразки. Деякі пацієнтки пред’являють скарги на тягнуть болі внизу живота, порушення менструальної функції і безпліддя. Безпліддя є не характерним, а супутнім симптомом і обумовлено причиною, через яку утворився поліп цервікального каналу.

  Під час огляду шийки матки в дзеркалах визначається яскраво-червоне освіту цервікального каналу, що не перевищує сім — десять міліметрів. Цервікальний поліп має гладку поверхню і округлу форму. Іноді в поліпі можуть виникати вторинні зміни, пов’язані із запальними процесами (в результаті травми і подальшого інфікування). У разі порушення кровообігу в новоутворенні поліп стає багряного або фіолетового кольору. Шийка матки гіпертрофована, збільшена і ціанотична. Під час пальпації поліпа визначається його консистенція. Залізисті поліпи на дотик м’які, а фіброзні (з переважанням сполучної тканини) щільно-еластичні.

  Під час вагітності в клітинах строми поліпа можуть виникати зміни, подібні до децидуальної перетвореннями в ендометрії, так звані децидуальної поліпи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.