Поліоксидоній та вугрова хвороба: зміцнення імунітету допоможе перемогти

Вугрової висип — це в основному проблема підліткового віку, але іноді захворювання це затягується і буквально переслідує людину протягом усього молодості, залишаючи після себе потворні рубці. Безумовно, це є психічною травмою для молодої людини.

Причини і лікування вугрового висипу

Вугрової висип починається з гормональної перебудови організму. Під дією таких кардинальних змін знижуються захисні сили організму (імунітет) і гнойничковой інфекції легше проникнути в шкіру. Причиною вугрової висипки є і збільшення в крові вмісту чоловічих статевих гормонів — андрогенів, які можуть збільшуватися як у юнаків, так і у дівчат. Андрогени стимулюють вироблення шкірного сала і одночасно роблять його більш в’язким. В результаті шкірне сало твердне і закупорює гирла сальних залоз. А в закупореній сальної залозі починає активно розмножуватися бактеріальна флора (імунітет-то знижений!), Що призводить до утворення гнійників.

При лікуванні вугрової висипки перед дерматологами-косметологами стоять три завдання: нормалізувати гормональний фон, зміцнити імунітет і пролікувати безпосередньо вугри за допомогою різних внутрішніх і зовнішніх антибактеріальних засобів. Але все це добре лише в теорії. На практиці ж число людей з довгостроково протікає висипом вугрів зростає. Основна причина цього з те, що відбувається звикання збудників інфекції до антибактеріальних препаратів, вони стають все менш ефективними.

Поліоксидоній проти вугрів

У зв’язку з таким повсюдним звиканням до антибактеріальних засобів дерматологи-косметологи все більше уваги приділяють засобам для зміцнення імунітету. Зокрема в поле їх зору потрапив полиоксидоний — препарат, який зміцнює імунітет і зменшує явища інтоксикації. Проведені клінічні дослідження показали, що полиоксидоний здатний значно поліпшити стан хворих на вугрову хворобу і скоротити терміни одужання.

Препарат має безпосереднє активизирующее вплив на всі ланки імунітету, які страждають при вугрової хвороби, — це клітинний і гуморальний імунітет. У нашому організмі існують клітини, які безпосередньо знищують збудників інфекції — це фагоцити, вони поглинають і розчиняють всередині себе будь-яких збудників інфекції (неспецифічний імунітет).

Механізм дії поліоксидонію

Поліоксидоній змушує фагоцити більш активно діяти, не допускаючи інфекцію в організм і знищуючи її в уже сформованому вогнищі інфекції. Крім того, полиоксидоний сприяє активізації і гуморального (специфічного) імунітету, коли у відповідь на впровадження в організм якогось певного збудника інфекції в організмі виробляються антитіла. Антитіла направляються тільки до «свого» збудника (антигену), склеюються з ним (після чого комплекс стає неактивним) і виводяться з організму.

Але при довгостроково протікає вугрової хвороби мало зміцнити імунітет, адже хронічний запальний процес призводить до того, що в крові підлітка накопичується велика кількість токсичних продуктів, які негативно впливають на клітини шкіри, гальмуючи природні обмінні процеси. А значить, шкіра не зможе мати свіжий вигляд. Поліоксидоній допоможе і в цьому випадку: структура цього препарату така, що він виводить з організму всі токсичні речовини.

Нарешті, якщо у підлітка вугрова хвороба протікає на тлі якогось хронічного алергічного захворювання, це ускладнює перебіг вугрової висипки, так як часто супроводжується непереносимістю тих чи інших ліків. Під дією поліоксидонію негативний вплив ліків і їх побічні ефекти знижуються. Більш того, в поєднанні з поліоксідоній можна застосовувати менші дози цих препаратів і значно скорочувати курси їх прийому.

Поліоксидоній викликав значне поліпшення стану навіть у пацієнтів з важким перебігом (кістозно-вузлуватою формою) вугрової хвороби, яка призводить до рубцевим змін шкіри, при тривалості процесу понад 5 років і відсутності ефекту від традиційного лікування. У початкових ж стадіях захворювання полиоксидоний приводив до повного відновлення імунітету і лікуванню.

Особливістю поліоксидонію є те, що в силу своєї будови він має неантігенную структуру, тобто у відповідь на його впровадження не виробляються антитіла, а значить, алергічних реакцій не відбувається. Препарат взагалі добре переноситься і не дає побічних реакцій. Протипоказаний він тільки при індивідуальній нестерпності.

Поліоксидоній все частіше починають включати в курси лікування хворих висипом вугрів, так як очевидний позитивний ефект такої комплексної терапії. Застосовують його в основному у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій або ректальних свічок.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.