Поліоксидоній — інструкція: передозувань не буває

Поліоксидоній — це лікарський препарат, який володіє імуностимулюючим (зміцнює імунітет ), детоксикаційні (видаляє з організму токсичні речовини) і антиоксидантним (видаляє вільні радикали) дією. Застосовують його при багатьох інфекційно-запальних захворюваннях, коли організм потребує активізації захисних сил організму.

Механізм дії поліоксидонію

Поліоксидоній (діюча речовина — азоксімер бромід) випускається вітчизняною фармацевтичною компанією НВО Петровакс Фарм ТОВ в ампулах і флаконах (порошок для приготування розчину для ін’єкцій та місцевого застосування), у вагінальних та ректальних супозиторіях, в таблетках для прийому всередину і в лінгвальних ( під язик) таблетках.

Поліоксидоній активізує імунітет, очищає організм від токсичних продуктів різного походження і вільних радикалів. Він також підвищує стійкість організму по відношенню до різних інфекційно-запальних захворювань.

Механізму дії поліоксидонію полягає в прямій стимуляції клітин, що відповідають за клітинний імунітет (такі клітини називаються фагоцитами, вони поглинають і розчиняють всередині своєї клітки збудників інфекції) і стимуляції антитілоутворення (гуморального імунітету). Під впливом поліоксидонію покращується імунітет, порушений при різних захворюваннях (у тому числі після хірургічних операцій), травмах і пухлинах (в тому числі на фоні застосування хіміо-та променевої терапії).

Крім того, полиоксидоний має виражену детоксикаційні дією внаслідок особливостей своєї будови (структури і високомолекулярної природи). Він також збільшує стійкість мембран клітин до токсичної дії лікарських препаратів і хімічних речовин, тобто знижує токсичність цих речовин.

Призначення поліоксидонію у складі комплексного лікування підвищує ефективність і скорочує тривалість лікування. На тлі такого лікування можливе зменшення доз і тривалості призначення інших лікарських препаратів (антибіотиків, глюкокортикоїдних засобів).

Препарат не стимулює ріст клітин тканин (це важливо при лікуванні онкологічних хворих), не має антигенними (чужорідним по відношенню до організму) властивостями, не чинить негативного впливу на плід (це підтверджено тільки лабораторними дослідженнями, клінічні дослідження на вагітних жінках не проводились ) і канцерогенної дії.

При прийомі таблеток під язик полиоксидоний активізує імунні клітини в лімфатичних вузлах бронхів і ЛОР-органів, що підвищує їх стійкість до збудників інфекції.

При прийомі всередину у вигляді таблеток він активізує імунні клітини кишечника, що продукують імуноглобулін A, що відповідає за місцевий імунітет. В результаті підвищується стійкість слизової оболонки шлунково-кишкового тракту і бронхо-легеневої системи до збудників інфекції. При прийомі всередину полиоксидоний також активізує клітинний імунітет, що сприяє швидшому виведенню з організму збудника інфекції.

Показання та протипоказання для застосування поліоксидонію

Поліоксидоній призначають:

 • при часто загострюються хронічних запальних захворюваннях як у стадії загострення, так і поза загостренням;
 • при хірургічних інфекціях і післяопераційних ускладненнях;
 • при гострих і хронічних вірусних і бактеріальних інфекціях сечостатевих органів;
 • при туберкульозі;
 • при алергічних захворюваннях, ускладнених інфекцією;
 • при ревматоїдному артриті при зниженні імунітету на тлі прийому глюкокортикоїдних гормонів;
 • при онкологічних захворюваннях, які супроводжуються зниженням імунітету на фоні хіміо-і променевої терапії пухлин;
 • при переломах, опіках, трофічних виразках — для більш швидкого відновлення тканин;
 • при старінні та різних інтоксикаціях з порушеннями імунітету;
 • для профілактики і лікування простудних захворювань та інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів (у вигляді розчину для місцевого застосування, краплі в ніс);
 • при дисбактеріозі кишечника (у складі комплексної терапії).
 • Протипоказаннями для застосування поліоксидонію є вагітність і годування дитини грудьми (клінічні дослідження не проводилися) та індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Поліоксидоній для ін’єкцій не призначається дітям до 6 місяців. З обережністю препарат намагаються призначати при тяжких захворюваннях нирок з порушенням їх функції.

  Випадків передозування поліоксидонію зафіксовано не було, побічних ефектів при його застосуванні в рекомендованих виробником дозах виявлено не було. На місці внутрішньом’язвої ін’єкції препарату можлива поява хворобливості.

  Поліоксидоній — сучасний імуностимулюючий препарат, який можна застосовувати як дорослим, так і дітям.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.