Поліоксидоній: імуностимулюючий препарат

Поліоксидоній — це імуностимулюючий препарат вітчизняного виробництва, який відповідає всім сучасним вимогам: він має досить виражений терапевтичний ефект при майже повній відсутності побічних ефектів. Застосовувати його можна як дорослим, так і дітям.

Механізм дії поліоксидонію

Механізм дії поліоксидонію полягає в прямому стимулюванні клітинного та гуморального імунітету. Він активізує роботу фагоцитів, які першими зустрічають збудника інфекції і по можливості його знищують (клітинний імунітет), а також вироблення антитіл, що знищують інфекцію, яка прорвалася через перший заслін (гуморальний імунітет).

Вплив на імунні клітини

 • при внутрішньовенному та внутрішньом’язовому введенні стимулюються всі імунні системи;
 • при введенні у вигляді вагінальних або ректальних супозиторіїв стимулюються в основному лімфатичні структури, розташовані в області сечостатевих органів; але при введенні ректальних свічок виражено і загальну дію;
 • при прийомі таблеток всередину вплив виявляється в основному на лімфоїдну тканину кишечника і дихальної системи;
 • при прийомі лінгвальних таблеток і закапуванні розчину в ніс вплив виявляється на лімфоїдну тканину в області верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів.
 • Препарат також чинить дезінтоксикаційну дію, тобто він виводить з організму токсини, у тому числі вільні радикали (антиоксидантна дія), які відіграють велику роль у розвитку багатьох важких захворювань (злоякісних пухлин, атеросклерозу, передчасного старіння, алергічних захворювань, у тому числі алергій до власних тканин).

  Механізм дезінтоксикаційної дії заснований на особливій структурі препарату, він осаджує на своїй поверхні і виводить токсини з організму. Крім того, він зміцнює мембрани клітин, після чого вони менше реагують на будь токсичний вплив, наприклад, при побічні ефекти ліків, токсичних речовинах на виробництві, засобів побутової хімії. Так, достовірно встановлено, що він знижує токсичну дію антибіотиків, противірусних, протигрибкових, антигістамінних бронхолітичних, глюкокортикостероїдні та деяких інших лікарських препаратів.

  Після попадання в кров полиоксидоний розподіляється в основному по лімфоїдної тканини, а потім розкладається в печінці на метаболіти (продукти обміну) і виводиться з сечею.

  При лікуванні інфекційно-запальних захворювань у складі комплексної терапії полиоксидоний сприяє швидкому зниженню проявів інтоксикації та одужанню, надає протизапальний і знеболюючий ефект (наприклад, при ревматоїдному артриті), зменшує ризик виникнення ускладнень (наприклад, приєднання до алергічного або вірусного процесу бактеріальної інфекції ). При хронічних інфекційно-запальних захворюваннях він зменшує число і тривалість загострень навіть при наявності в організмі постійних вогнищ хронічної інфекції, яку, деколи, неможливо видалити з організму повністю (наприклад, герпес).

  Побічні ефекти і протипоказання при прийомі поліоксидонію

  Поліоксидоній прекрасно переноситься і не дає побічних ефектів у рекомендованих виробниками дозах. Крім імуностимулюючої дії він чинить і загальний оздоровлюючий і тонізуючий ефект: при його прийомі відзначається поліпшення загального самопочуття і працездатності.

  Поліоксидоній добре поєднується з будь-якими антибактеріальними, противірусними та протигрибковими препаратами, а також з іншими лікарськими засобами, призначеними для симптоматичної терапії. Більш того, полиоксидоний дозволяє зменшувати дозування і тривалість застосування цих препаратів.

  Під час лабораторних досліджень, проведених виробником, було встановлено, що поліоксідоіій не робить ніякого негативного впливу на плід. Але так як клінічні дослідження на вагітних жінках і годуючих матерів не проводились, застосовувати їм полиоксидоний не рекомендується.

  Поліоксидоній не володіє також антигенними властивостями, тобто не сприймається організмом як чужорідна речовина, тому практично не дає алергічних реакцій.

  При лікуванні онкологічних хворих важливою властивістю поліоксидонію є те, що він не надає мітогенного (тобто не сприяє розмноженню клітин тканин) та канцерогенної дії.

  Поліоксидоній застосовують при гострих і хронічних інфекційно-запальних процесах будь-якого походження та розташування, алергічних і аутоімунних (з алергією на власні тканини) захворюваннях, зниженні імунітету. Крім того, його активно застосовують як профілактичний засіб для попередження сезонних вірусних інфекцій.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.