Полікістоз яєчників: лікування — зверніться до лікаря вчасно

загрузка...

Полікістоз яєчників неможливо повністю вилікувати, але можна істотно послабити його симптоми. Для цього буде потрібно допомогою лікаря, а також власні зусилля у дотриманні деяких правил.

Зміни способу життя

У жінок з надмірною вагою схуднення може привести до полегшення симптомів полікістозу яєчників, і до зниження ризику розвитку різних ускладнень, пов’язаних з цим порушенням.

При зниженні ваги зменшується кількість інсуліну, яке необхідно виробляти організму. Це, в свою чергу, знижує рівень тестостерону і підвищує ймовірність нормальної овуляції.

Схуднення дозволяє не тільки усунути проблеми з фертильністю і нерегулярний менструальний цикл, характерні для пацієнток з полікістозом яєчників, але і впоратися з такими симптомами, як акне і надлишковий ріст волосся на тілі.

Для зниження ваги рекомендується слідувати дієті, підібраною відповідно до особливостей організму пацієнтки, не менш 45-60 хвилин в день присвячувати аеробних вправ. Зазвичай пацієнтку консультує не тільки лікуючий лікар, але і дієтолог. Зниження ваги всього лише на 5% може призвести до значного поліпшення симптомом полікістозу яєчників.

Гормональна терапія

При лікуванні полікістозу яєчників можуть бути використані препарати, що пригнічують активність чоловічих статевих гормонів, які викликають появу таких симптомів захворювання, як надлишковий ріст волосся на обличчі і випадання волосся на голові за чоловічим типом. До таких препаратів належать: Ципротерону ацетат, Спіронолактон, Флутамід, Фінастерид.

Гормональна терапія також застосовується при порушенні менструального циклу — це ще один поширений симптом полікістозу яєчників. У більшості випадків пацієнткам рекомендується приймати гормональні протизаплідні таблетки. Це нормалізує менструальний цикл і знижує ризик розвитку раку ендометрія.

Якщо лікування іншими препаратами виявляється неефективним, може бути призначений прийом гонадотропінів — гормонів, які в нормі виробляються в організмі і стимулюють роботу яєчників. Однак існує ризик підвищеної стимуляції яєчників гонадотропінами, результатом чого може стати наступ багатоплідної вагітності. Альтернативою гонадотропинам є хірургічна операція.

Кломіфен

Однією з поширених проблем, пов’язаних з полікістозом яєчників, є нездатність зачати. Хворим полікістозом жінкам може допомогти препарат, призначений для лікування безпліддя — кломіфен.

Кломіфен виправляє гормональний дисбаланс, підвищує ймовірність овуляції і, як наслідок, настання вагітності.

Протидіабетичні препарати

протидіабетичні препарати метформін, використовуваний в поєднанні з іншими засобами лікування, сприяє нормалізації гормонального фону у жінок з полікістозом яєчників.

Vaniqa крем

Крем Vaniqa блокує дію ферменту, який знаходиться у волосяних цибулинах. Він уповільнює зростання небажаних волосся на обличчі, тому його часто використовують у лікуванні симптомів полікістозу яєчників.

Як правило, цей крем використовують одночасно з іншими продуктами для видалення волосся.

Поліпшення стає помітним через чотири-вісім тижнів після початку використання крему.

Хірургічне втручання

Під час операції, яка відбувається під повним наркозом, яєчники лікують, впливаючи на них високою температурою і лазером. Мета операції полягає в тому, щоб знищити тканини, які виробляють андрогени (чоловічі статеві гормони).

Така операція сприяє зниженню рівня тестостерону та лютеїнізуючого гормону (ЛГ), і підвищенню рівня фолікулостимулюючого гормону. Таким чином, усувається гормональний дисбаланс і відновлюється нормальна робота яєчників.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.